A A+ A++

Na blisko 6000 złotych została oszukana 33-latka z Ostrołęki, która na portalu z używaną odzieżą chciała sprzedaż swoją suknie ślubną. Niestety kobieta niefrasobliwie weszła w nadesłany jej link i wpisała dane do logowania na jej konto. Prosimy o ostrożność podczas dokonywania transakcji w sieci. Nie zapominajmy, że dane do naszego rachunku bankowego, czy też konta internetowego są danymi wrażliwymi i NIKOMU nie powinniśmy ich udostępniać! Nie otwierajmy również linków, które przysyłają nam obce osoby. Z reguły za każdym z nim czai się oszust.

Wczoraj do ostrołęckich policjantów zgłosiła się 33-letnia mieszkanka Ostrołęki, która poinformowała o oszustwie podczas sprzedaży należącej do niej sukni ślubnej.

Kobieta dodała, że wystawiła do sprzedaży przedmiot za kwotę 3000 złotych. Szybko po ukazaniu się ogłoszenia odezwała się do niej potencjalna kupująca. Dodała, że chcę kupić sukienkę poprzez opcję „ kup teraz”, ale wyskakuje jej błąd, dlatego poprosiła o numer telefonu 33-latki.

Po chwili sprzedająca otrzymała dwa sms od portalu z używana odzieżą, że przedmiot został zakupiony, w portfelu portalu była informacja, że są na nim środki za sprzedaż sukienki.

Ostrołęczanka kliknęła w zakładkę „wpłać na moje konto bankowe” i została przekierowana na stronę, w której wybrała swój bank. Następnie wpisała numer swojej karty bankomatowej przypisanej do jej konta oraz kod weryfikacyjny.

Po wpisaniu kodu ostrołęczanka otrzymała informacje, że transakcja została potwierdzona i pieniądze ze sprzedaży sukienki trafią na jej konto w ciągu 24-godzin.

Kiedy sprzedająca chciała wrócić do swojej transakcji okazało się, że jest ona zablokowana. Po zalogowaniu się na swoje konto okazało się, że został z niego wykonany przelew na kwotę 5870 złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

OSTROŁĘCKA POLICJA OSTRZEGA: MOŻESZ ZOSTAĆ OSZUKANY W INTERNECIE NIE TYLKO PODCZAS KUPOWANIA PRODUKTÓW, ALE TAKŻE PRZY ICH SPRZEDAŻY!

Pamiętajmy o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży.

Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych do naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać!!! 

W przypadku otrzymania telefonu, bądź informacji od potencjalnego kupującego zawsze powinniśmy zachować zasadę ograniczonego zaufania i nie działać pod wpływem emocji.

Nie pozwalajmy się namówić na transakcję poprzez podejrzane aplikację, bądź linki. Takie zachowanie z pewnością zmniejszy ryzyku, ze zostaniemy oszukani.

Rozmawiajmy ze swoimi znajomymi, rodzina na temat tego rodzaju oszustw i ostrzeżmy ich zanim zostaną oszukani!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Ostrołęka: UWAGA: TRUDNE WARUNKI NA DROGACH – MOŻLIWA GOŁOLEDŹ
Następny artykułБайден мог не расслышать вопрос об истребителях F-16 и поэтому ответил “нет”