A A+ A++

Sezon działkowy można uznać za otwarty. Coraz cieplejsze dni i słoneczna pogoda zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu, w tym również na terenach działkowych. Pomimo tego, że na wiosnę częściej odwiedzamy swoje ogródki to i tak niestety jesteśmy narażeni na włamania do altanek i kradzieże. Dlatego przypominamy kilka zasad, które pozwolą prawidłowo zabezpieczyć mienie i tym samym uchronić nas przed kradzieżą, czy kradzieżą z włamaniem.

Wiosenna aura sprzyja zarówno pracom ogrodowym jak również relaksowi na działce. Niestety gdy dostęp do naszego ogródka lub altanki będzie zbyt łatwy możemy spodziewać się tam odwiedzin nieproszonych gości. Warto więc przestrzegać kilku zasad, aby uniknąć włamania, kradzieży, czy zniszczeń i nie narazić się na straty finansowe.

Pamiętajmy, aby za każdym razem sprawdzić zabezpieczenia altanki. Działkowy domek najlepiej zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie – zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei. Warto pomyśleć również o kratach bądź roletach w oknach.

Wszystkie narzędzia, wartościowe przedmioty, czy meble ogrodowe starajmy się tak schować, aby były niewidoczne dla osób postronnych.

O bezpieczeństwo ogródków warto zadbać wspólnie z sąsiadami. Zwracajmy uwagę na obce osoby, które podejrzanie się zachowują. Wszelkie zagrożenia, należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego właściwego dla rejonu na którym znajduje się działka.

Ponadto, jeśli nie chcemy narazić się na straty finansowe, czy choćby uszkodzenia i bałagan warto skorzystać z poniższych rad:

  • Nie zostawiaj w altankach przedmiotów wartościowych oraz łatwopalnych (butli gazowych, piecyków);
  • Ubezpieczenie altanki wraz z mieniem, które się w niej znajduje, w przypadku nieszczęścia zminimalizuje straty, poprzez uzyskanie stosownego odszkodowania;
  • Zachowaj dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.
  • Zaistniałe problemy, jak również sugestie dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zgłoś swojemu dzielnicowemu lub w najbliższej jednostce policji, możesz w tym celu skorzystać również z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrefl zaskoczył. Wraca do gry
Następny artykułWodorowe ciężarówki na zimowych próbach