W połowie kwietnia rozpoczął się nowy sezon MLS. Philadelphia Union, w której występuje Polak, nie weszła najlepiej w nowe rozgrywki, notując dwie porażki i jeden remis. Przybyłko jak dotąd nie wpisał się na listę strzelców, choć w starciu z Interem Miami zanotował asystę. Zdecydowanie lepiej 28-latek radzi sobie w Lidze Mistrzów CONCACAF.

Ależ debiut Polaka w Lidze Mistrzów CONCACAF. Bohater [WIDEO]

Imponująca skuteczność Kacpra Przybyłki

W 1/8 finału zespół Polaka mierzył się z kostarykańskim Deportivo Saprissa. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami drużyny z Chester, odpowiednio 1:0 i 4:0. W obu meczach Przybyłko po jednym razie wpisywał się na listę strzelców.

Jeszcze lepiej 28-latek poradził sobie w pierwszym ćwierćfinałowym starciu przeciwko Atlancie United. Philadelphia Union wygrała na wyjeździe 3:0, przy czym Przybyłko strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował. Polak był decydujący również w rewanżu. Dzięki jego bramce w 88. minucie starcie zakończyło się remisem 1:1, a klub z Chester awansował do półfinału rozgrywek.

Półfinały LM CONCACAF w sierpniu i wrześniu

W półfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów CONCACAF drużyna Kacpra Przybyłki zmierzy się ze zwycięzcą pary Club America (Meksyk) i Portland Timbers (USA). Pierwsze starcie zakończyło się remisem 1:1. Półfinały rozegrane zostaną w dniach 10–12 sierpnia (pierwsze mecze) i 14–16 września (rewanże).

W klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów Przybyłko jest liderem z pięcioma bramkami na koncie. Polak o jednego gola wyprzedza Ekwadorczyka Brayana Angulo z meksykańskiego Cruz Azul.

Kacper PrzybyłkoNiesamowity występ Polaka w Lidze Mistrzów CONCACAF! Dwa gole i asysta [WIDEO]

W ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów CONCACAF, czyli rozgrywek w strefie Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów triumfowała meksykańska drużyna Tigres UANL. Do obecnej edycji klub ten nie zdołał się zakwalifikować.