Kibice reprezentacji Polski po ponad 9 miesiącach przerwy wreszcie mogli obejrzeć swoich faworytów w akcji. Podopieczni Vitala Heynena w Zielonej Górze rozegrali pierwszy z dwóch meczów z Niemcami. Dwie pierwsze partie nie ułożyły się po myśli biało-czerwonych, premierową odsłonę nasi sąsiedzi wygrali zdecydowanie. W drugim secie walka była bardziej wyrównana, ale w końcówce lepiej poradzili sobie Niemcy. Polacy zdołali przedłużyć losy rywalizacji i o wszystkim decydował tie-break. W nim ze zwycięstwa mogli się cieszyć mistrzowie świata.

Pierwszy punkt dla reprezentacji Polski w tym sezonie zdobył Maciej Muzaj, ale potem polskie skrzydła odrobinę się zacięły (2:5). Biało-czerwoni zaczęli odrabiać straty (5:6), jednak skutecznością zaczął imponować Simon Hirsch (12:9), natomiast Polacy mieli problem z dobiciem się do boiska rywali, do tego Tobias Krick dołożył blok (14:10). W kontrze jeszcze dwukrotnie zapunktował Tomasz Fornal (14:16), ale ponownie błędy i brak skuteczności Polaków poskutkowały wysoką przewagą podopiecznych Andrei Gianiego (21:15). W końcówce świetnie atakował Moritz Karlitzek i to właśnie on zakończył premierową odsłonę.

Początek kolejnej partii był bardziej wyrównany, po dobrej zagrywce Fornala to Polacy wyszli na prowadzenie (6:4), jednak blok rywali doprowadził do remisu po 10. Gra toczyła się punkt za punkt, dynamiczne zagranie środkiem Floriana Krage i błąd polskiej ekipy dało minimalne prowadzenie Niemcom (15:14). Te dla polskiej kadry odzyskał Bartosz Kwolek, posyłając asa serwisowego (17:16). Cały czas żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć (21:21), dopiero błąd biało-czerwonych dał dwupunktową zaliczkę niemieckiej kadrze, która chwilę później miała piłkę setową (24:22). Karlitzek został zablokowany, ale błąd zagrywki Kwolka doprowadził tę partię do końca.

W trzecim secie Polacy wyszli na boisko w całkowicie zmienionym składzie. Nie mieli problemów z wypracowaniem sobie solidnej zaliczki, mylili się natomiast rywale (3:8). Co prawda potem błędy zdarzały się graczom Vitala Heynena, ale cały czas mieli oni dość wyraźne prowadzenie, po skutecznym zagraniu Bartosza Bednorza było 14:9, zaliczkę powiększył mocny serwis Bartosza Kurka (17:10). Końcówka należała do Wilfredo Leona, który potrafił i mocniej uderzyć i splasować, to jego kiwka zakończyła zmagania w tej odsłonie.

Podobnie przebiegał początek seta numer cztery, biało-czerwoni szybko odskoczyli (5:2), co prawda dobry serwis Christiana Fromma sprawił, że goście złapali kontakt punktowy, ale skuteczne zagranie środkiem Karola Kłosa i błąd w ofensywie Fromma dał Polakom wyraźne prowadzenie (13:7). Niemcy świetnie zaczęli prezentować się w obronie, co poskutkowało zmniejszeniem dystansu (12:14). Blok Marcusa Bohme pozwolił niemieckiej kadrze na złapanie kontaktu (14:15). Biało-czerwoni przy zagrywkach Kłosa odzyskali swoją zaliczkę (19:15), prawie nic z niej jednak nie zostało po bloku Bohme (20:21). W kluczowym momencie seta wyższy bieg wrzucili jednak biało-czerwoni i po mocnym serwisie Bartosza Bednorza doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Początek tie-breaka także należał do mistrzów świata, którzy po kontrze Karola Kłosa mieli cztery oczka więcej na swoim koncie (6:2). Środkowy dołożył blok (8:4) i Polacy mieli spokojną przewagę, powiększając ją imponującym blokiem (10:5). Dobrze na skrzydle radził sobie Linus Weber (8:12), ale to ekipa Vitala Heynena po wygraniu przedłużonej akcji była już o krok od zwycięstwa w spotkaniu (14:9), a zakończył je autowy serwis Webera.

Polska – Niemcy 3:2
(18:25, 23:25, 25:17, 25:22, 15:10)

Składy zespołów:
Polska: Fornal (12), Huber (11), Kwolek (8), Muzaj (7), Nowakowski J. (1), Drzyzga, Wojtaszek (libero) oraz Bednorz (13), Leon (12), Kłos (7), Kurek (6), Łomacz (2), Zatorski (libero)
Niemcy: Karlitzek (14), Hirsch (11), Krick (6), Krage (6), Schott (5), Zimmermann, Zenger (libero) oraz Reichert (8), Brehme (6), Fromm (5), Webber (5), Bohme (4), Maase, Tille, Stohr (libero)

Artykuł Polacy po tie-breaku pokonali Niemców po długiej reprezentacyjnej przerwie opublikowany na Strefa Siatkówki – Mocny Serwis.