Polscy tenisiści i tenisistki rozpoczęli walkę w kwalifikacjach o awans do turnieju głównego na kortach Rolanda Garrosa. Wiemy już, że nie wystąpi w nim Katarzyna Kawa (132. WTA), która przegrała z 17-letnią Czeszką Lindą Fruhvirtovą (192. WTA) 0:6, 4:6. Niedługo później swój mecz rozpoczął Kacper Żuk (264. ATP), a jego rywalem był Niemiec Cedrik-Marcel Stebe (210. ATP).

Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Iga Świątek od sześciu lat trenuje z mężczyzną. “Czasami ze mną wygrywa”

Kacper Żuk przegrał w kwalifikacjach i nie zagra w Rolandzie Garrosie

Mecz rozpoczął się źle dla Polaka, od dwóch przegranych gemów z rzędu. W tym drugim został przełamany, ale w następnej partii zrewanżował się rywalowi. Żuk złapał swój rytm i wygrał następne dwa gemy i prowadził 4:2. Wystarczyło więc jedynie dowieźć wygraną do końca. Polak wypełnił to zadanie z nawiązką, bo w gemie dziewiątym znowu przełamał rywala i to do zera. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Żuka 6:3.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Druga partia była jednak bardzo słaba w wykonaniu polskiego tenisisty. Pierwszego gema spokojnie wygrał i… to by było na tyle. Stebe wygrał sześć gemów z rzędu, trzykrotnie przełamując rywala. Sam przy swoich serwisach nie pozostawiał złudzeń Żukowi, który nie miał ani jednej szansy na przełamanie. Niemiec natomiast miał ich aż pięć, z czego Żuk obronił tylko dwa. Stebe wygrał drugą partię 6:1.

Trzeci set był już bardziej wyrównany. Obaj zawodnicy wygrywali gemy przy swoim podaniu. Bliżej przełamania był Stebe. W czwartym gemie miał na to trzy szanse, ale Żuk wyszedł z opresji obronną ręką. Set zbliżał się ku końcowi i wiele wskazywało na to, że będzie tie-break. Niestety, w 10. gemie nastąpiło przełamanie i uzyskał je Niemiec, który wykorzystał pierwszą piłkę meczową i to on gra dalej w kwalifikacjach.

Iga ŚwiątekŚwiątek może pobić kolejny fenomenalny rekord. Brakuje jej sześciu wygranych

Główna drabinka Roland Garros rozpocznie się w niedzielę 22 maja i potrwa do 5 czerwca. Do Paryża wybrało się aż 12 polskich tenisistów i tenisistek, którzy będą również rywalizować w deblu. W grze pojedynczej mężczyzn w drabince głównej zaprezentują się oczywiście Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. W rywalizacji kobiet: Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch.