A A+ A++

Użytkownik TikToka znany pod nazwą “bajer_z_lotniska” to polski podróżnik, który zdążył odwiedzić już 61 krajów i odbyć blisko 300 lotów. Dzięki częstym wycieczkom oraz ponad sześcioletniej pracy w jednym z portów lotniczych może pochwalić się ogromną wiedzą na temat lotnictwa. Chętnie dzieli się nią ze swoimi obserwatorami. 

Zobacz wideo
Jakie masz plany na majówkę? “Domek kosztuje około 18 tysięcy na tydzień” [SONDA]

Overbooking. Dlaczego nie musi być straszny?

Overbooking to popularna praktyka stosowana przez linie lotnicze, która polega na dopuszczaniu do sprzedaży większej liczby biletów, niż jest miejsc w samolocie. W rezultacie może dojść wówczas do tzw. bumpingu, czyli odmowy wejścia na pokład. Jednak zdaniem podróżnika taka sytuacja wcale nie musi kojarzyć się z koszmarem. 

Wyjaśnił, że na początku roku na lotnisku w Modlinie rozległ się komunikat dotyczący nadsprzedaży biletów na lot do Barcelony. Podekscytowany Polak bez zastanowienia ruszył w kierunku personelu, by zgłosić się na ochotnika. W końcu linie lotnicze zawsze najpierw szukają osób, które same mogą zrezygnować z rejsu, zamiast na siłę kogoś wyrzucać. 

Na locie było właśnie o dwie osoby za dużo, więc jakaś para szczęśliwie poleciała do Barcelony. My zostaliśmy, bo wiedzieliśmy, co dzięki temu zyskamy

– powiedział na nagraniu. 

O tym warto pamiętać 

Członkini personelu wysłała w imieniu pasażerów wniosek o odszkodowanie oraz zmieniła ich rezerwację na lot odbywający się tego samego dnia z przesiadką w Mediolanie. Nieplanowany przystanek wcale nie był dla nich problemem, a wręcz przeciwnie. Dzięki temu zdążyli wypożyczyć samochód, odwiedzić znajomą i zjeść włoską pizzę. 

Miesiąc później Ryanair przyznał podróżnym odszkodowanie w wysokości 800 euro na dwie osoby, czyli w przeliczeniu blisko 3,5 tys. zł. – Fakt, straciliśmy cały dzień w Barcelonie, ale zarobiliśmy tyle, że spłacił się cały wyjazd i jeszcze nam zostało – podsumował. 

Autor nagrania przypomniał, że w przypadku overbookingu zawsze należy nam się bezpłatna zmiana rezerwacji na alternatywny lot, ewentualny nocleg i wyżywienie na koszt linii lotniczej oraz odszkodowanie w wysokości 250, 400 lub 600 euro (w zależności od długości oryginalnej trasy). 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRejestracja pojazdów: planowane wygaszenie decyzji dla rejestracji wydanych przed 14 marca 2005 r.
Następny artykułŁukasz Barys: Teraz marzę o chłodnym romansie w łódzkich dekoracjach