A A+ A++

Dziś pogoda w Łodzi i regionie może być niebezpieczna. Ostrzega przed tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty wydano dla połowy kraju.

Wypadek motocyklistów w Aleksandrowie Łódzkim. Kara więzienia dla 25-letniej sprawczyni wypadku

Pogoda w Łodzi i regionie

Po wyjątkowo ciepłych świętach przyszła diametralna zmiana pogody. Teraz Polska jest pod wpływem zatoki niżowej przemieszczającej się znad Bałtyku w kierunku Rosji. Napływa do nas chłodne powietrze polarno-morskie, które w niektórych regionach przyniesie opady deszczu ze śniegiem i opady krupy śnieżnej. Bardzo niebezpieczny będzie też silny wiatr i to przed nim ostrzega IMGW. Alerty wydano dla 8 województw, w tym dla wschodniej części województwa łódzkiego. A to oznacza, że pogoda w Łodzi i regionie może być bardzo niebezpieczna.

Ostrzeżeniem meteo objęte są powiaty: piotrkowski, radomszczański, opoczyński, tomaszowski, łódzki wschodni, brzeziński, skierniewicki, łowicki i kutnowski. IMGW nadało pierwszy, najniższy stopień ostrzeżeniom w całym kraju. Synoptycy przewidują silny wiatr, który stopniowo będzie się wzmagał i miejscami porywy osiągają już około 60-65 km/h. W najbliższych godzinach wiatr będzie coraz silniejszy i w porywach może miejscami dochodzić do około 70-80 km/h.

Taka pogoda w Łodzi i regionie jednak nie będzie długo się utrzymywać. Ochłodzenie ma być tylko przejściowe. Już w czwartek zacznie napływać do Polski zdecydowanie cieplejsze powietrze.Najcieplej będzie w niedzielę, na przeważającym obszarze kraju temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza, miejscami nawet powyżej 25 stopni C.

Podziemna katedra na Stokach otwarta dla zwiedzających. Będzie promować Łódź

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBeata Kempa nie odpuszcza Katarzynie Grocholi ws. Zbigniewa Ziobry. „Gnębienie człowieka”
Następny artykułMorawiecki odpowiada Tuskowi ws. śmierci Polaka w Izraelu