A A+ A++

Dziewczynka, chcąc pożegnać zimę, poznała niezwykły, nieznany jej dotąd świat – spektaklem „Pogaduchy z drzewem” Centrum Kultury Muza rozpoczęło dziś cykl plenerowych występów dla dzieci. – Ta formuła sprawdziła się w ubiegłych latach, więc kontynuujemy ją w tym roku i zapraszamy całe rodziny na nasz kolejny spektakl – zachęca Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor CK Muza.

Tym razem w altanie w parku przy CK Muza wystąpili aktorzy Teatru Bajki Agi – Łódź. Wraz z bohaterką o imieniu Maura poznawali nieznany jej dotąd świat przyrody. – Bardzo podobają mi się takie plenerowe występy. Ale co tam ja – najważniejsze, że moje dzieci są zachwycone. Szczególnie ta interakcja z aktorami jest dla nich ważna – mówi nam mama 6-letniej Zosi i 5-letniego Kacpra.

Jak podkreśla dyrektor Życzkowska-Czesak, właśnie miejsce spektakli ma tutaj kluczową rolę.

– Plener rządzi się swoimi prawami. Tutaj dzieci mogą bawić się, jeździć na rowerkach i jednocześnie oglądać spektakl. Dla jednych to pierwsza taka forma kontaktu z kulturą, dla innych – z różnych powodów – jedyna. Celowo tak dobieramy aktorów, którzy mają doświadczenie w aktywizowaniu najmłodszej publiczności. Razem bawią się, śpiewają, potrafią skupić uwagę tych maluchów – zauważa dyrektor CK Muza.

Dodajmy, że w poprzednich edycjach spektakle odbywały się w południe, teraz zmieniono je na godzinę 15.00, by w upalne dni złapać nieco więcej cienia, ponadto taka poobiednia pora jest dogodniejsza dla całych rodzin.

Jeśli ktoś przegapił dzisiejszy spektakl, nic straconego. Następny pt. „ Bardzo Dziki Zachód” odbędzie się. 21 lipca, także o godzinie 15.00. Wstęp jest wolny.

Fot. BM

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFestiwal Czas Letni. Seanse filmowe w ogródkach, w parku i koncerty
Następny artykułBędą utrudnienia na obwodnicy Grodziska