A A+ A++

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zostali uhonorowani za swoją ofiarną służbę podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Uroczystości miały miejsce w Komendzie Powiatowej PSP i były okazją do wręczenia odznaczeń oraz podziękowań za ratowanie życia i mienia mieszkańców.

  1. Wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom.
  2. Podziękowania od lokalnych władz i instytucji.
  3. Modernizacja stanowiska kierowania komendanta powiatowego.
  4. Zakup nowego wozu strażackiego z drabiną mechaniczną.

W trakcie uroczystości, Komendant Powiatowy PSP bryg. Adam Antczak, przypomniał o istotnych inwestycjach, jakie miały miejsce w minionym roku. Jedną z najważniejszych było kompleksowe zmodernizowanie stanowiska kierowania komendanta powiatowego, które stanowi centrum dowodzenia akcjami pożarniczo-ratowniczymi.

Innym znaczącym osiągnięciem był zakup nowoczesnego wozu strażackiego wyposażonego w drabinę mechaniczną o wysokości 42 metrów. To nowoczesne wyposażenie pozwoli na skuteczniejsze i bezpieczniejsze prowadzenie akcji ratowniczych na wyższych kondygnacjach budynków.

Podczas apelu, słowa uznania i gratulacje przekazali m.in. Wicestarosta Zgierski Sebastian Dunin, Justyna Romanow-Przybylak i Edyta Strumian z Zarządu Powiatu Zgierskiego, Przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego Bogdan Jarota, zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Sebastian Kościsty oraz przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze strażakami.

Uroczystość była również momentem, w którym podziękowano osobom zaangażowanym w ochronę przeciwpożarową w powiecie. Wręczono odznaczenia zasłużonym funkcjonariuszom PSP oraz druhom OSP, doceniając ich poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji.

Ważnym punktem uroczystości było również przekazanie terenu pod budowę nowej strażnicy dla jednostki ratowniczo-gaśniczej w Strykowie. Ta inwestycja ma na celu poprawę warunków pracy strażaków oraz zwiększenie efektywności działań ratowniczych w regionie.

Podczas obchodów, strażacy usłyszeli wiele ciepłych słów i życzeń bezpiecznych powrotów z akcji. Była to okazja do wspólnego świętowania i podkreślenia znaczenia ich pracy dla lokalnej społeczności.

Według informacji z: Starostwo Powiatowe Zgierz

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWybory do Parlamentu Europejskiego 2024 – Na kogo możesz głosować?
Następny artykułŁagodne wejście w obowiązkowe e-faktury. Mamy czas się ich nauczyć