A A+ A++

Wielkanocny czas był jak zwykle czasem wytężonej służby policjantów. Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. W trakcie minionego długiego weekendu doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów oraz do dziesięciu kolizji. Stróże prawa zatrzymali też kierującego, który spożywał wcześniej alkohol.

Podczas tegorocznej Wielkanocy, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców czuwały zwiększone siły Policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa zatrzymali w sumie 77 kierowców, którzy popełnili wykroczenie. Najczęstszym wykroczeniem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Jeden z kierujących przekroczył prędkość o 50km/h, zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W trakcie długiego Wielkanocnego weekendu doszło do 2 wypadków z udziałem motocyklistów.

Nie obyło się niestety bez pijanych kierowców. W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali kierującego samochodem po użyciu alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Mysłowice

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLKS „Ciężkowianka” Jaworzno zaprasza na 26. Memoriał Jana Ciołczyka
Następny artykułZumbini – spotkania muzyczno-taneczne