A A+ A++
14 stycznia Ochotnicza Straż Pożarna w Jarnołtowie na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym podsumowała rok 2022.
W roku 2022 jednostka wyjeżdżała 29 razy. Obszar działania w większości obejmował Gminę Małdyty, ale były także dwukrotne wyjazdy do sąsiedniej Gminy Zalewo. Większa część zdarzeń związana była z usuwaniem skutków anomalii pogodowych, lecz nie obyło się też bez pożarów. Najważniejszą statystyką jest stuprocentowa dyspozycyjności OSP Jarnołtowo do akcji.
W ubiegłym roku w nasze szeregi wstąpiło pięcioro nowych druhów. Czterech z nich ukończyło szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP dzięki czemu w znaczny sposób podniesiona została nasza gotowość bojowa.
Dzięki dobrej współpracy z lokalnymi instytucjami oraz dotacjom udało się pozyskać nowy sprzęt ratowniczy, wyposażenie ochrony osobistej strażaka, wyposażenie pomieszczeń remizy i priorytetowy na rok 2022 zakup sań lodowych.
Za dotychczasową owocną współpracę OSP Jarnołtowo dziękuje: Wójtowi Gminy Małdyty Marcinowi Krajewskiemu, Radzie Gminy Małdyty, Radnemu Powiatu Ostródzkiego Janowi Marchlewicz, WFOSiGW w Olsztynie, Starostwu Powiatowemu, Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie, KOWR w Olsztynie oraz Mieszkańcom sołectwa Jarnołtowo.
Ubiegły rok to także czas, w którym od założenia pierwszej organizacji ochrony przeciwpożarowej na terenie jednostki minęło 100 lat. Z tej okazji zorganizowano uroczystość oraz piknik strażacki na którym okoliczni mieszkańcy mogli zapoznać się z historią pożarnictwa, obejrzeć i dotknąć sprzęt pożarniczy, skosztować wiele smakołyków oraz wziąć udział w grach i zabawach. Co nas najbardziej cieszy to fakt, że zainteresowanie wśród społeczności było ogromne.
Źródło: OSP Jarnołtowo
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrzecie oko dla kierowców. Nowa technologia wkrótce zawita do Formuły 1
Następny artykułCeny kart Radeon RX 7000 to żart. Lepiej kupić model Radeon RX 6000