A A+ A++

W ostatni czwartek, 4 czerwca na terenie całego kraju policja przeprowadziła akcję „Prędkość”. Wyniki wzmożonych działań kontrolno-prewencyjnych ujawniła lubelska policja.

Łącznie skontrolowano tam 550 kierujących, którzy dopuścili się wykroczeń. W efekcie tylko lubelski oddział policji zatrzymał 16 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

CZYTAJ TAKŻE: Policja będzie miała nowe radiowozy

W zeszłym roku na terenie woj. lubelskiego doszło to 1150 wypadków, w których zginęło 171 osób, a 1244 zostało rannych. Wśród przyczyn tych statystyk wymienia się nadmierną prędkość, brawurową jazdę, niedostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze czy agresywne zachowania. Również jazda na podwójnym gazie cały czas stanowi znaczący kłopot i doprowadza do wielu wypadków.

Działania przeprowadzone 4 czerwca przez lubelską policję jasno pokazują, że wielu kierujących nadal nie przestrzega nakazów związanych z prędkością jazdy. Wśród 550 skontrolowanych kierujących były również znaczące przekroczenia, jak jazda w terenie zabudowanym z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h. Policja zdecydowała się zatrzymać 16 dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdem. Rekordzistą okazał się 43-latek, który na ograniczeniu do 50 km/h pędził z prędkością 133 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Policja się zbroi. Kupuje pancerne terenówki

Nie lepiej było we Wrocławiu. Tam 25 procent skontrolowanych kierowców przekroczyło prędkość. Wrocławska policja skontrolowała 245 kierowców. 63 nie zastosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCOVID-19 i grypa – podobieństwa i różnice
Następny artykułHymn Niemiec – jak brzmi i jaka jest jego historia?