A A+ A++

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców z różnych branż i sektorów gospodarki, a także przedstawicieli podkarpackich uczelni oraz kadry naukowej.
 
Tematyka spotkania skupi się wokół optymalizacji zużycia energii, nadchodzących zmian związanych z opłatą deszczową w 2023r., zagadnień gospodarki obiegu zamkniętego, efektywności energetycznej oraz aspektów ponownego wykorzystania odpadów przemysłowych.
 
– Zwiększone koszty energii i innych zasobów wymuszają zmiany, które mają optymalizować ich zużycie, ale również wtórne wykorzystanie surowców stanowiących odpad poprodukcyjny. Podczas konferencji przedstawimy pomysły naukowe będące odpowiedzią na te wyzwania. Po raz kolejny postaramy się udowodnić, że nauka może być interesująca z punktu biznesowego i przynosić wymierne korzyści w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Całość wydarzenia wsparta będzie informacją dotyczącą nadchodzących funduszy na innowacyjne wdrożenia. Wiedza, którą przekażemy podczas konferencji stanowi fundament do rozpoczęcia projektów B+R wspierających rozwój Podkarpacia­ – mówi Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań.  
 
Prelegentami wydarzenia będą między innymi: Grzegorz Wisz, Prezes Zarządu Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej, Arkadiusz Turczyński, Specjalista ds. Funduszy Europejskich oraz Piotr Kamiński, Wiceprezes Zarządu BCC i Kanclerz Loży Rzeszowskiej.
 
Właściwe gospodarowanie zasobami staje się w tej chwili jednym z kluczowych aspektów efektywnej, ale też zgodnej z prawem oraz wymogami rynku działalności gospodarczej. Wynika to nie tylko z nagłego wzrostu kosztów cen, ale również wymogów prawnych, wynikających zarówno z prawa krajowego jak też regulacji wspólnotowych. W najbliższych latach, przedsiębiorców czeka m.in. prawdziwa rewolucja związana z raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG) wprowadzona przez tzw. CSRD czyli unijną dyrektywę w sprawie zrównoważonego raportowania. Dyrektywa ta wbrew pozorom nie dotknie tylko dużych przedsiębiorców, ale również wszystkie firmy znajdujące się w łańcuchach dostaw. W mojej ocenie wielu przedsiębiorcom brakuje wiedzy, a nawet świadomości o nadchodzących zmianach wymogów prowadzenia ich działalności. Dlatego też takie wydarzenie jak nasza konferencja jest niezwykle ważne i potrzebne. Warto bowiem wymieniać się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi innowacyjnymi praktykami – mówi Piotr Kamiński, Wiceprezes Zarządu BCC, Kanclerz Loży Rzeszowskiej.
 
Wydarzenie odbędzie się w siedzibie PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://event.pcinn.org/podkarpackagospodarka. Wydarzenie ma charakter otwarty.
 
Partnerami konferencji są Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, METKOM oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie.
 
Konferencja organizowana jest w celu wspierania rozwoju nauki i współpracy między sferą nauki i gospodarki, popierania postępu technologicznego oraz innowacji w województwie podkarpackim.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOtwarcie ofert w przetargu pn.: „Modernizacja instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Stalowej Woli”
Następny artykułPobij tego 20-latka: 28 punktów i 3200 zł w 4 dni