A A+ A++

W Poznaniu zainaugurowano wyjątkową ekspozycję plenerową zatytułowaną “Pod wodą. Powodzie w Poznaniu”. Wystawa ta, dostępna przed Bramą Poznania, została otwarta dokładnie sto lat po jednym z najbardziej znaczących wydarzeń w historii miasta – wielkiej powodzi z 1924 roku. Przez wieki, Warta, będąca jednocześnie błogosławieństwem i zagrożeniem dla Poznania, wielokrotnie wylewała się, zalewając ulice i domostwa, co na trwałe zapisało się w pamięci mieszkańców.

Ta bezpłatna wystawa, dostępna zarówno w języku polskim, jak i angielskim, oferuje zwiedzającym unikalną możliwość zrozumienia, jak na przestrzeni wieków mieszkańcy Poznania adaptowali się do życia w cieniu nieprzewidywalnej Warty. Przedstawia nie tylko katastrofalne skutki powodzi, ale również ludzkie historie przetrwania, innowacyjne metody obrony przed żywiołem oraz ewolucję miasta w odpowiedzi na te ekstremalne wydarzenia. Wystawa, która potrwa do 12 sierpnia, zawiera bogaty zbiór fotografii, w tym dzieła Romana Stefana Ulatowskiego, dokumentujące wielką powódź z 1924 roku, a także inne materiały wizualne i tekstowe, które przybliżają widzom największe powodzie w historii Poznania, w tym te z 1736 roku oraz proces budowy nowego koryta Warty.

Organizatorami tej edukacyjnej inicjatywy są Poznańskie Centrum Dziedzictwa i Wydawnictwo Miejskie Posnania. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPapież o chrześcijańskiej miłości: tylko ona po nas zostanie
Następny artykułDebata o dzikich wysypiskach i współpracy z Tarnopolem na posiedzeniu MZZK