A A+ A++

Tego nigdy nie da się przewidzieć. Pobyt w szpitalu może okazać się konieczny w każdej chwili. To wpłynie na pracę, obowiązki rodzinne, plany… Trzeba więc zadbać o ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji. W naszym artykule dowiesz się najważniejszych szczegółów.

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu

Bardzo istotne jest sprecyzowanie, co dokładnie znaczy pobyt w szpitalu z punktu widzenia ubezpieczyciela. Interwencja w sanatorium na przykład może się nie kwalifikować. To samo dotyczy podjętych działań. Krótka wizyta u lekarza zakończona wyłącznie wydaniem recepty również może leżeć poza zasięgiem polisy. Warto o tym pamiętać, ponieważ pobyt w szpitalu a ubezpieczenie to kwestia dość złożona i każdy detal ma znaczenie.

Brak zrozumienia warunków polisy prowadzi do nieporozumień. Czasami z tego tytułu mogą pojawić się i konflikty. Ubezpieczyciele dobrze o tym wiedzą i zazwyczaj w miarę rzetelnie opisują warunki ubezpieczenia od pobytu w szpitalu. W związku z tym mogą uwzględnić określenia jak całodniowa hospitalizacja albo bezpośrednie zagrożenie życia. W umowach nierzadko pojawia się także informacja, że chodzi wyłącznie o pobyt w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej.

To wszystko jest ważne z tego względu, że tylko spełnienie warunków wyszczególnionych w umowie doprowadzi do wypłaty odszkodowania. Warto wiedzieć i o tym, że polisa na wypadek hospitalizacji może mieć bardzo szeroki zakres świadczeń. O jakich sumach mówimy?

Pieniądze z ubezpieczenia za pobyt w szpitalu

W świecie ubezpieczeń nie ma jednakowych schematów. Każda firma buduje oferty w sposób konkurencyjny, więc polisa polisie nigdy nie jest równa. W jednej odszkodowanie za dzień w szpitalu może wynieść 500 zł. To sporo, ponieważ w ten sposób komuś nie przepadnie dniówka. Zwłaszcza freelancerzy powinni się liczyć z takimi sytuacjami. Jednak nie jest nigdzie powiedziane, że ta sama polisa musi pokryć koszty operacji. Z kolei inny ubezpieczyciel może oferować tylko 100 zł za pełne 24 godziny hospitalizacji, ale za to pokryje badania oraz leki niezbędne po dniu wypisania ubezpieczonego ze szpitala. W przypadku operacji również pojawi się korzyść, o ile nie zostanie przekroczony limit kosztów leczenia. Przykładowa kwota to 40 000 zł.

Powyższe oznacza, że ubezpieczenie z powodu hospitalizacji zależy tylko i wyłącznie od zapisów umowy. One także zapewnią informacje na temat odszkodowania z powodu choroby dziecka albo konsekwencji wypadku podczas urlopu. Istotne jest zatem sprawdzenie, czy polisa na pobyt w szpitalu dotyczy wyłącznie dni pracujących, czy też nie. Jak zaznaczyliśmy już wcześniej, każdy detal gra dość dużą rolę. Dlatego porównanie ofert ubezpieczycieli ma sporo sensu. Zrób to już teraz. Wejdź na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-poddania-sie-operacji-chirurgicznej-co-obejmuje/140.html.

Hospitalizacja a ZUS

Oczywiście inną kwestią jest ubezpieczenie na własną ręką, a inną ZUS. Wiadomo, obowiązkowo podlegają ubezpieczeniu chorobowemu rolnicy oraz osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Jednak wysokość zasiłku chorobowego niekoniecznie będzie dla kogoś atrakcyjna.

Czas niezdolności pracownika dodatkowo wpływa na przyznanie świadczenia chorobowego. Musi to być nieprzerwane 30 dni co najmniej. Wniosek? Prywatne ubezpieczenie na skutki hospitalizacji ma często więcej plusów niż ZUS. Okres pobytu ubezpieczonego na oddziale szpitalnym nie musi być długi. Koszty polisy tymczasem mogą pozytywnie zaskoczyć. Warto o tym wiedzieć, nie sądzisz?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWimbledon: Carlos Alcaraz wciąż w grze
Następny artykułPrezydent Andrzej Duda nie podpisze ustawy. “Jedno jest pewne”