A A+ A++

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, szykuje się ósma edycja zawodów biegowych Bukowica Run w Zagórzu. Do udziału zgłosiło się ponad 100 osób.

Najszybsza trójka Bukowica Run 2023. Fot. Konrad Wicher

Na uczestników czeka urokliwa, 10-kilometrowa trasa z pięknymi widokami. Wydawanie pakietów w godz. 8.30-10.30. Rozgrzewka o godz. 10.40. Poprowadzi ją instruktorka fitness Katarzyna Klimek. Start biegu o godz. 11 na terenie ośrodka sportowego w Zagórzu.

Kwadrans później otwarta zostanie “Strefa Malucha”, w ramach której zaplanowane zostały biegi dla dzieci, a także gry i zabawy sportowe.

Organizatorzy przygotowali nagrody w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn: I, II, III miejsce w każdej z kategorii, ponadto dla najstarszego zawodnika, dla co 50. i co 100. zawodnika, który przybiegnie na metę oraz w klasyfikacji lokalnej (uwzględniającej mieszkańców gminy Babice) kobiet i mężczyzn: I, II, III miejsce w każdej z kategorii.

W ubiegłym roku jako pierwszy dobiegł do mety Przemysław Koziarz z Żarek. 10-kilometrową trasę pokonał w 38 minut i 32 sekundy.

– To był mój piąty start w tych zawodach i pierwsze zwycięstwo. Poprzednio za każdym razem byłem na drugim miejscu. W końcu się udało wygrać, chociaż nie było łatwo. Dopiero na ostatnich 400 metrach zdołałem zgubić rywala – powiedział w rozmowie z „Przełomem” Przemysław Koziarz.

Tuż za nim uplasował się ks. Andrzej Partika, reprezentujący Hospicjum św. Jana w Szczecinie, a na trzeciej pozycji Robert Zielonka z Dulowej.

Zawody organizowane są przez Gminny Ośrodek Kultury w Babicach. Partnerem medialnym jest “Przełom”.

W związku z imprezą sportową w godzinach od 11 do 13 wystąpią okresowe utrudnienia w okolicach Wieczystej, Piłsudskiego oraz ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 780 w Zagórzu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMłodzi ludzi o Unii Europejskiej
Następny artykułJaworzyna Śląska. Więźniowie remontują muzealny parowóz