A A+ A++

Początek wakacji przywitał mieszkańców powiatu otwockiego serią burz i ulewnych deszczy. Czytelnicy z całego powiatu piszą do redakcji w sprawie zalanych posesji i opieszałości urzędników. – Po każdym oberwaniu chmury potok deszczówki wlewa się z ul. Turystycznej na moją posesję. Od ponad dwóch lat walczę, żeby miasto wybudowało dodatkowe studzienki, ale urząd ma to w nosie – żali się pani Grażyna z Otwocka. Na innej notorycznie zalewanej posesji przy ul. Żeromskiego w Otwocku ratownicy mają problem, aby przetransportować niepełnosprawnego mężczyznę. Na podtopienia narzekają też m.in. mieszkańcy Celestynowa i Karczewa

AGNIESZKA JASKULSKA

W kilkanaście godzin, w czasie których nad powiatem otwockim przeszło kilka burz i ulew, strażacy wyjeżdżali 62 razy. Interweniowali przede wszystkim do podtopionych posesji, budynków i połamanych drzew.

Jezioro na podwórku

– Po każdym oberwaniu chmury potok deszczówki z ul. Turystycznej w Otwocku wlewa się na moją posesję, która graniczy z ul. Wiosenną. Przed modernizacją ul. Turystycznej nie było problemu z zalewaniem mojej nieruchomości. Dopiero po remoncie tej drogi po każdej ulewie deszczówka dosłownie wlewa się na moje podwórko i niszczy trawnik, rośliny, drewnianą altanę. Zdarzały się nawet ulewy, w wyniku których woda zalewała piwnicę – skarży się pani Grażyna.

– Podczas modernizacji ul. Turystycznej zrobiono chyba za mało studzienek odpływowych, a większość znajduje się w górnej części drogi, tam, gdzie nie ma problemu. Na wysokości mojego domu studzienek jest za mało. Od 2019 roku interweniuję w tej sprawie w otwockim urzędzie, ale bezskutecznie – podkreśla pani Grażyna. I przedstawia redakcji pismo od sekretarza miasta Piotra Bartoszewskiego z 25 czerwca 2019 roku, w którym czytamy: „Jedynym rozwiązaniem jest wybudowanie urządzeń odwadniających w ul. Turystycznej w rejonie ul. Wiosennej. Szacunkowy koszt inwestycji to 50 tys. zł. Wniosek w sprawie budowy odwodnienia w ul. Turystycznej przy skrzyżowaniu z ul. Wiosenną zostanie umieszczony w propozycjach do projektu budżetu na 2020 r. Realizacja wniosku będzie uzależniona od decyzji Rady Miasta Otwocka”. Sekretarz zapewnił w piśmie, że w razie ulewnych deszczy gmina zadba o wypompowanie powstałego rozlewiska deszczówki. Jednak od dwóch lat w tej sprawie nic się nie zmieniło. – Próbowałam umówić się z prezydentem Otwocka na spotkanie, ale sekretarka zaproponowała najbliższy wolny termin pod koniec roku! – mówi zszokowana pani Grażyna. – Przez to, że prawdopodobnie źle wykonano ul. Turystyczną, ponoszę straty, bo notorycznie zalewa moją posesję – podkreśla.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwsza Edycja Lubartowskiego Maratonu Turystycznego za nami
Następny artykułNSA: fiskus też korzysta na dorobku TSUE