A A+ A++

Volkswagen zdecydował się zrealizować niecodzienny pomysł. Będzie redukować i kompensować ślad węglowy samochodów testowych z parku dziennikarskiego. Dziennikarz testujący auto marki napędzane silnikiem spalinowym będzie mógł po zakończonym teście wybrać miejsce, gdzie zasadzonych zostanie 70 drzew.

Pieniądze na ten cel – będzie to ujednolicona kwota niezależnie od modelu testowanego auta – Volkswagen prześle do Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych (PZZL). – Zależało nam aby pokazać, że także na lokalnym poziomie w Polsce dokładamy starań, aby zmniejszać nasz ślad węglowy. Nie tylko na etapie produkcji samochodów czy komponentów – mówi Hubert Niedzielski, kierownik PR marki Volkswagen. Szacuje się, że w skali roku ta inicjatywa może przyczynić się do nasadzenia ponad 8 hektarów drzew (około 50 tysięcy sadzonek) w miejscach wybranych przy wsparciu PZZL. Będą to obszary dotknięte klęskami żywiołowymi: las w Czarnowie zniszczony przez nawałnicę w 2017 roku; tereny we wsi Ryboły w rejonie Puszczy Knyszyńskiej i Puszczy Białowieskiej, które ucierpiały przez huragan w 2016 roku oraz las w miejscowości Zawoja pod Babią Górą, w bezpośrednim sąsiedztwie Babiogórskiego Parku Narodowego.

CZYTAJ TAKŻE: Test | Volkswagen ID.3: Załogowy lot na Marsa

Volkswagen podkreśla, że do redukcji śladu węglowego aut z parku prasowego marki już teraz przyczynia się rosnący udział samochodów testowych z napędem elektrycznym. Do kompaktowego Volkswagena ID.3 w 2021 roku dołączą także egzemplarze SUV-a ID.4. Obecnie co drugi samochód w parku prasowym Volkswagena ma możliwość ładowania z gniazdka (dzięki napędowi w pełni elektrycznemu lub hybrydowemu plug-in).

Volkswagen ID.3.

Volkswagen jest pierwszym koncernem motoryzacyjnym, który zobowiązał się do realizacji celów paryskiego porozumienia klimatycznego. Do 2050 roku koncern ma być neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Ma być do tego przygotowany dzięki inwestycji 33 miliardów euro w elektromobilność do 2024 r. i zaplanowanych premierach 75 modeli elektrycznych i 60 hybrydowych plug-in do roku 2029 r.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen uśmierci Passata

Neutralna pod względem emisji CO2 jest już produkcja elektrycznych modeli ID.3 oraz ID.4 w zmodernizowanej fabryce w Zwickau. Podobnie jest z elementami łańcucha dostaw: do produkcji ogniw akumulatora ID.3 wykorzystywana jest wyłącznie energia pochodząca ze źródeł odnawialnych. Z kolei jeśli na jakimś etapie produkcji emisji nie da się uniknąć, jest ona kompensowana w certyfikowanych projektach ochrony środowiska.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPS Plus w promocji. Sony zachęca do abonamentu na 12 miesięcy
Następny artykułDakar 2021 – etap 9: pogrom na trasie