A A+ A++

Wygodne buty na nogi, a w sercu intencja – pielgrzymi z całego naszego regionu już po raz 32. wyruszą w Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wcześniej jednak należy się zapisać, jak informują duchowni – dla chętnych są jeszcze wolne miejsca.

Fot. archiwum portalu

W tym roku hasło przewodnie brzmi: „Nie jesteś sam”. Jest to nawiązanie do hasła roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

„Chcemy zobaczyć, że uczestniczyć, czyli korzystać z życia, może tylko osoba, która potrafi przeżywać swoją samotność w dojrzały sposób, wykorzystując nadarzające się okazje oraz nie ulegając pokusie beznadziei. Każdego dnia pielgrzymki będziemy przypominali sobie jedną postać z Pisma Świętego, która mierzyła się z jakimś rodzajem samotności w swoim życiu.

Do tych myśli nawiązuje plakat, który będzie promował naszą pielgrzymkę. Widzimy na nim wielką górę symbolizującą życiowe wyzwania, a na jej szczycie małego człowieka stojącego samotnie. To jednak tylko pierwsze wrażenie, ponieważ to co na początku jawi się jako bezkształtne chmury jest tak naprawdę mgłą skrywającą wielką tajemnicę. W tym nierozpoznanym gąszczu zaczynamy widzieć sylwetki świętych, którzy czekają, żeby dać się nam poznać i z nami spotkać. „Nie jesteś sam” – te słowa zdają się wybrzmiewać z każdej strony. Podjęty wysiłek, wyruszenie w drogę, wejście na górę, wyjście naprzeciw swoim lękom, sprawiają, że życie staje się inne, lepsze, bardziej świadome…

Właśnie to chcemy zaproponować na tegorocznej pielgrzymce – odkrycie w jaki sposób można przeżywać codzienność wolną od lęków samotności”

– czytamy w komunikacie Diecezji Legnickiej.

Piechurzy wyruszą w trasę 27 lipca po porannym nabożeństwie w katedrze legnickiej. Do celu dotrą z kolei 5 sierpnia, gdzie całą podróż zakończy msza na Jasnej Górze.

Zawsze można też dołączyć do pielgrzymujących na chwilę, np. pierwszego, bądź ostatniego dnia pielgrzymki. Pierwszy dzień charakteryzuje się wolniejszym tempem i większą ilością postojów, aby nawet mniej przygotowane osoby dały sobie radę. Z kolei ostatni dzień daje możliwość dołączenia i przejścia ostatniego etapu drogi na Jasną Górę albo przyjazdu bezpośrednio do Częstochowy i powitania pielgrzymów na błoniach jasnogórskich.

W tym roku z naszej diecezji wyruszy osiem grup, do których będą mogli zapisywać się pielgrzymi.

Możliwości zapisu:

  • formularz online
  • na spotkaniach u przewodników grup. Lubinianie będą pielgrzymować w grupie nr 1: dekanaty: Chocianów, Lubin Wschód, Lubin Zachód, Polkowice, Ścinawa.

Przewodnik: ks. Mateusz Olszewski; Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach

mail: [email protected]; telefon: 786 202 770.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWimbledon: Iga Świątek vs Julia Putincewa
Następny artykułГолландские и испанские ультраправые партии присоединятся к фракции Орбана — Politico