A A+ A++

Wrocławski Park Wodny ma już trzy kompleksy sportowo-rekreacyjne: największy przy Borowskiej, mniejszy na Brochowie i najnowszy na Zakrzowie. Ten ostatni jest gotowy i czeka na odbiory techniczne. Jego otwarcie planowane jest najwcześniej na majówkę, najpóźniej w czerwcu. Aquapark Zakrzów, z 3 saunami i 2 salami fitness, został zaprezentowany 3 kwietnia. Zobaczycie go i przeczytacie o nim tutaj.

W planach 4. i 5. obiekt Aquaparku Wrocław

W środę przy Wilanowskiej usłyszeliśmy o planach budowy czwartego i piątego obiektu marki Aquapark Wrocław: na północy i północnym zachodzie miasta. Informacje o dokładnych lokalizacjach nie padły, ale wiadomo, że nowości zaplanowane są z myślą o mieszkańcach osiedli Lipa Piotrowska, Złotniki, Nowe Żerniki, Kuźniki, Leśnica i Maślice.

Ważne jest, by wrocławskie osiedla były kompaktowe, by na miejscu była szkoła, usługi czy rozrywka i rekreacja. Stąd dziś, pokazując obiekt na Wilanowskiej, zapowiadamy dwa kolejne aquaparki. Wrocław bliżej ciebie – tak od kilku lat myślimy o naszym mieście i tak to miasto chcemy zmieniać.

prezydent Jacek Sutryk

Władze miasta przewidują, że Aquapark Zakrzów będzie odwiedzało około 300 tysięcy osób, w tym mieszkańcy ościennych gmin, takich jak Długołęka i Oleśnica.

– Planowane obiekty, których projektowanie rozpocznie się jeszcze w tym roku, będą miały podobny potencjał, bo zarówno Lipa, jak i Maślice, Nowe Żerniki, Leśnica, Złotniki i Kuźniki, to osiedla mocno rozwijające się – stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, Sergiusz Kmiecik.

Z kolei prezes spółki Wrocławski Park Wodny dodaje, że przygotowanie następnych inwestycji z basenami jest możliwe dzięki temu, że istniejące są rentowne. – Dbamy, by były minimum samowystarczalne. Przy Wilanowskiej nawet połowa energii koniecznej do działania obiektu będzie ze źródeł odnawialnych – informuje Grzegorz Kaliszczak.

Budowa Aquaparku Zakrzów kosztowała 39,5 miliona złotych.


Zobacz również


Źródło: materiały prasowe

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPremier Kosiniak-Kamysz popiera Stanisława Bukowca w wyborach do Sejmiku
Następny artykułAkcja krwiodawstwa w brzeskiej komendzie. 24 osoby oddały prawie 11 litrów krwi – ZDJĘCIA