A A+ A++

Dużo emocji wzbudza dopuszczenie sportowców z Rosji i Białorusi do udziału w igrzyskach w Paryżu. Wiele sprzecznych informacji pojawiło się na temat Aryny Sabalenki. Wszystkie wątpliwości w rozmowie ze Sport.pl rozwiał Alaksandr Apiejkin.

Krzysztof Kaczmarczyk

Krzysztof Kaczmarczyk


PAP/EPA
/ JONO SEARLE
/ Na zdjęciu: Aryna Sabalenka

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o tym, że Aryna Sabalenka jednak nie zagra podczas tenisowego turnieju w trakcie igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu.

Wszystko za sprawą serwisu Tennisuptodate, który pod koniec marca podał informację, że Białorusinka – wiceliderka światowego rankingu WTA – została skreślona z listy “sportowców neutralnych”.

Przypomnijmy, że Rosjanie i Białorusini – decyzją MKOl – będą mogli wystąpić na IO jedynie po uzyskaniu właśnie takiego statusu. W Paryżu zabraknie natomiast ich flag, hymnów czy barw narodowych. Kandydaci nie mogą też popierać wojny w Ukrainie czy mieć powiązań z wojskiem.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Jak wygląda sprawa Sabalenki? Sensacyjne wiadomości na na jej temat zdementował Alaksandr Apiejkin, dyrektor wykonawczy Białoruskiej Fundacji Solidarności Sportowej. Rozwiał przy okazji wszelkie wątpliwości.

– Aryna Sabalenka weźmie udział w igrzyskach olimpijskich. Ostatnie informacje to było oszustwo. Wiktoria Azarenka także będzie mogła zagrać – powiedział w rozmowie ze Sport.pl.

Dodajmy, że Białoruska Fundacja Solidarności Sportowej to organizacja, która pomaga sportowcom wykluczonym z kadr narodowych i dotkniętych represjami po tym, jak wyrazili sprzeciw reżimowi dyktatora, Alaksandra Łukaszenki.

Apiejkin oraz prezes Aleksandra Hierasimienia (medalistka IO w Londynie i Rio de Janeiro) są na liście skazanych – dwa lata temu zostali na 12 lat kolonii karnej, dlatego obecnie przebywają poza granicami swojej ojczyzny. Organizacja z kolei została założona w 2020 roku.

Zobacz także:
Pojawiły się plotki o Sabalence krótko przed igrzyskami. Zapytali MKOl o zdanie
“Naprawdę?”. Strój Igi wywołał ogromne oburzenie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgłoszenie – od 15.04.2024 do 19.04.2024 Oddział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP w Szczytnie – nieczynny
Następny artykułSpotkanie z Joanną Olech, autorką “Dynastii Miziołków”