Karolina Pliskova nie zdobędzie tytułu w Indian Wells (WTA 1000). Najwyżej rozstawiona Czeszka przegrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. Odpadła też Kanadyjka Bianca Andreescu, mistrzyni imprezy sprzed dwóch lat.

Łukasz Iwanek

PAP/EPA
/ RAY ACEVEDO
/ Na zdjęciu: Karolina Pliskova

Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Beatriz Haddad Maia (WTA 115) uległa Usue Maitane Arconadzie w decydującej rundzie kwalifikacji, ale weszła do głównej drabinki jako szczęśliwa przegrana. Brazylijka korzysta z daru losu i jest już w IV rundzie imprezy w Indian Wells. W poniedziałek pokonała 6:3, 7:5 Karolinę Pliskovą (WTA 3). W drugiej partii Czeszka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy.

W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu Pliskova popełniła 12 podwójnych błędów i została przełamana osiem razy. Czeszka zdobyła tylko osiem z 31 punktów przy własnym drugim podaniu. Brazylijka po raz drugi wyeliminowała tenisistkę z Top 10 rankingu. W 2019 roku w Acapulco rozprawiła się ze Sloane Stephens.

Bianca Andreescu (WTA 21) przegrała 6:7(5), 3:6 z Anett Kontaveit (WTA 20). W pierwszym secie Estonka z 0:2 wyszła na 5:3. Kanadyjka obroniła trzy piłki setowe i zdobyła trzy gemy z rzędu. W tie breaku sytuacja również się zmieniała. Mistrzyni US Open 2019 od 1-3 zgarnęła trzy punkty, ale straciła cztery z pięciu kolejnych. W ciągu godziny i 49 minut miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Kontaveit. Andreescu w Indian Wells triumfowała w 2019 roku. W kolejnej rundzie Estonka zmierzy się z Haddad Maią.

Andżelika Kerber (WTA 15) zwyciężyła 6:2, 1:6, 6:4 Darię Kasatkinę (WTA 30) po godzinie i 47 minutach. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Rosjanka zdobyła o trzy punkty więcej (87-84). Niemka dwa lata temu osiągnęła w Indian Wells finał.

Trwa marsz kwalifikantki Anny Kalinskiej (TA 151), która odniosła trzecie zwycięstwo w trzech setach. Po wyeliminowaniu Amerykanki Claire Liu i Hiszpanki Sary Sorribes, tym razem pokonała 1:6, 6:1, 6:3 Viktoriję Golubić (WTA 46). W trwającym godzinę i 52 minuty meczu Rosjanka sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z 17 break pointów.