Jeszcze tylko jedna wygrana dzieli Małgorzatę Ciężkowską i Urszulę Łunio od strefy medalowej mistrzostw Europy U-22 w siatkówce plażowej. Polki wygrały swój czwarty mecz z rzędu w turnieju i zameldowały się w ćwierćfinale.

w 1/8 FiNAŁU bez straty seta

Nasze siatkarki pewnie przeszły fazę grupową, nie tracąc w niej nawet seta. Dało im to bezpośredni awans do 1/8 finału. W tej fazie czekały na parę, która wygra rywalizację w dodatkowej rundzie dla zespołów z miejsc drugich i trzecich. Okazała się nią niemiecka para Beutel/Uhl, która pokonała Norweżki w drodze do meczu z Polkami.

Początek nie był najlepszy w wykonaniu Ciężkowskiej i Łunio. Obie pary walczyły zaciekle o wygraną w pierwszym secie, która stawiałaby zwycięskie zawodniczki w komfortowej sytuacji. Ostatecznie to nasze siatkarki okazały się lepsze od Niemiek, wygrywając 23:21.

Druga odsłona była już spokojniejsza w wykonaniu aktualnych mistrzyń Europy U-21. Polki oddały rywalkom 17 oczek, ale same rzecz jasna zdobyły ich 21, co dało im przepustkę do ćwierćfinału.

Ciężkowska/Łunio [POL] – Beutel/Uhl [GER] 2:0
(23:21, 21:17)

droga do medalu

W drodze do strefy medalowej Polki muszą teraz wygrać z hiszpańską parą Carro/Serrano. Oba zespoły grały swoje mecze w jednym czasie, więc przed popołudniowym ćwierćfinałem mają tyle samo czasu na odpoczynek.

Zwycięstwo w ćwierćfinale oznacza, że w walce o finał lepsze siatkarki z polsko-hiszpańskiego meczu zmierzą się z Ukrainkami, bowiem w ćwierćfinale, który wyłoni rywala dla tej pary zagrają dwie pary właśnie z Ukrainy.