A A+ A++

„Misiek Zdzisiek wspiera dzieci w czasie pandemii Covid-19” – pod takim hasłem Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” zainaugurowała akcję pomocy dla chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Jak informuje Dariusz Lisowski, prezes organizacji – aby wspomóc akcję wystarczy do czerwonych metalowych koszy w kształcie serca wrzucać plastikowe nakrętki. Charakterystyczne pojemniki znajdują się w kilku miejscach na terenie województwa świętokrzyskiego, a dziś kolejne ustawiono przy Gminnym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Łopusznie. 

– Czas pandemii dla osób niepełnosprawnych, dla dzieci jest bardzo trudny. Oni najbardziej odczuwają brak dostępu do lekarzy, do medycyny. Dlatego wzmacniamy nasze działania ze zbieraniem nakrętek i dziś ustawiliśmy nasz czerwony kosz przed ośrodkiem w Łopusznie. Podobne kosze stoją już także w Sędziszowie, Jędrzejowie oraz przed Urzędem Marszałkowskim w Kielcach, a za kilka dni taki kosz ustawiony zostanie również przed Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie – mówi Dariusz Lisowski. 

Malwina Sobczyk, dyrektor fundacji informuje, że organizacja zamierza pomóc 5 dzieciom, z których najmłodsze ma 9 miesięcy, a najstarsze 19 lat. 

– Skupiamy się teraz na dzieciach najbardziej potrzebujących, u których przez pandemię ucierpiało zdrowie. Walczymy o ich zdrowie, zbieramy pieniądze na ich leczenie i rehabilitację. A temu służą właśnie plastikowe nakrętki, które sprzedajmy firmie zajmującej się przetwarzaniem plastiku. Dzięki takim działaniom możemy pomagać – dodała Malwina Sobczyk.  

Irena Marcisz, wójt Łopuszna bardzo się cieszy, że fundacja włączyła w swoją akcję także gminę Łopuszno. – Mam nadzieję, że to czerwone serce jak najszybciej wypełni się nakrętkami. By zachęcić do tego naszą społeczność, w każdym miesiącu dla osób, które przyniosą największą liczbę nakrętek przygotujemy drobne upominki – dodała Irena Marcisz.  

Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” ma już ponad 100 podopiecznych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNOVAVIS GROUP SA: Objęcie pakietu akcji w wyniku zawiązania spółki akcyjnej
Następny artykułMałgorzata Opczowska wróciła z Helu, gdzie wzięła ślub. W pracy czekała na nią niespodzianka