A A+ A++

“Sponsorowane. Opłacona przez Mariusz Janas” – taki komunikat widać przy poście przewodniczącego Janasa z 10 czerwca. Polityk PiS z Bytomiu opublikował post, w którym napisał, że „już ponad 124 miliony złotych przeznaczono dla 749 firm z Bytomia, by ratować 5074 miejsca pracy”.

Wybory prezydenckie 2020. Przewodniczący z PiS nie odpowiada

Wpis opatrzył hasztagiem #PlanDudy. Takim oznaczeniem posługują się politycy PiS oraz sam Andrzej Duda, gdy prezentuje swoje kolejne pomysły na prezydenturę.

Post Mariusza Janasa z PiS 

I tak np. Antoni Macierewicz pisał niedawno: “Oficjalnie otworzyliśmy kampanię prezydencką, przedstawiając realizowany już #planDudy rozwoju Polski na najbliższe dziesięciolecie. Ten plan gwarantuje Polsce bezpieczeństwo, rozwój i dobrobyt”.

Chcieliśmy porozmawiać z przewodniczącym Mariuszem Janasem o jego sponsorowanych postach. Gdy w piątek odebrał nasz telefon, przekazał nam, że prowadzi samochód, obiecał oddzwonić. Nie zrobił tego, nie odpowiedział też na nasz SMS. Zapytaliśmy w nim polityka PiS, jak często wykupuje posty sponsorowane na Facebooku i czy robi to z prywatnych pieniędzy.

Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka: Sprawa dla PKW

– Jeden z ostatnich opłaconych postów zawierał hasztag #PlanDudy. Jest związany z wyborczymi obietnicami prezydenta. Ile wydał Pan na ten post? Czy nie uważa Pan, że sponsorowane posty z takim hasztagiem powinien opłacać wyłącznie komitet wyborczy? – próbowaliśmy się dowiedzieć.

Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, uważa, że opłaconymi wpisami Mariusza Janasa powinna się zainteresować Państwowa Komisja Wyborcza, która czuwa nad przebiegiem kampanii wyborczej. – Regulacje prawne są jasne. Jakiekolwiek wydatki związane z agitacją wyborczą muszą być opłacone wyłącznie przez komitet wyborczy. Finansowanie kampanii wyborczej w jakikolwiek inny sposób to naruszenie prawa i może być podstawą do odmowy przyjęcia sprawozdania finansowego z przeprowadzenia kampanii – mówi Borys Budka.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKościół w Krępie
Następny artykułXVII-wieczne “tu byłem” wydrapane na ścianie katedry. Napisy pomogą ustalić wiek części dekoracji [FOTO]