A A+ A++

PKP Cargo przygotuje dla Cosco Shipping kompleksową ofertę międzynarodowej współpracy w regionie Europy Zachodniej i Europy Środkowo-Wschodniej. – Wierzę, że nasze zasoby zagraniczne i doświadczenie w zakresie samodzielnej realizacji przewozów na terenie 9 państw Unii Europejskiej pozwalają na przygotowanie konkurencyjnej, kompleksowej i szytej na miarę oferty – zaznacza p.o. prezesa zarządu dr Marcin Wojewódka. 

Remedium na malejące udziały?

Prezes podkreśla, że kluczowym krokiem do zwiększenia konkurencyjności i atrakcyjności oferty PKP Caergo kierowanej do wiodących międzynarodowych kontrahentów jest prowadzona obecnie integracja biznesowa działalności międzynarodowej Grupy PKP Cargo. – Rozwój spółki COSCO SHIPPING Lines Poland Sp. z o.o., w której PKP CARGO S.A. posiada udziały mniejszościowe 20% udziałów, jest dla PKP CARGO S.A. szczególnie ważny. Rozwijany model joint venture cementuje nasze partnerstwo z wiarygodnym i sprawdzonym partnerem – dodaje prezes PKP Cargo. 

Czytaj więcej

Grupa Cosco Shipping jest czwartym na świecie największym armatorem prowadzącym operacje w 40 państwach i posiadającym flotę ok. 480 kontenerowców. 

W 2023 roku udział PKP Cargo w pracy przewozowej w przewozach intermodalnych wyniósł 21,07 proc., gdy PCC Intermodal 19,94 proc., a DB Cargo 16,09 proc. Po trzech kwartałach 2021 roku PKP Cargo miało 37,68 proc. pracy przewozowej, PCC Intermodal 13,24 proc. zaś DB Cargo 11,35 proc., wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEuropejski pakiet farmaceutyczny szansą na większą i równomierną dostępność leków
Następny artykułRada Przejrzystości m.in. o leczeniu raka gruczołu krokowego