A A+ A++

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło prawie 57% głosów w powiecie nowotarskim i 49% w powiecie tatrzańskim w niedzielnych wyborach na Parlamentu Europejskiego.

63 i 63% głosów kandydaci tego ugrupowania uzyskali w gminach Bukowina Tatrzańska i Kościelisko, ale już w samym Zakopanem było to “tylko” 38%. W powiecie nowotarskim w Ochotnicy Dolnej na PiS zagłosowało prawie 73% mieszkańców, a na Orawie (Jabłonka i Lipnica Wielka) – ok. 70%. Najsłabiej partia Jarosława Kaczyńskiego wypadła w Nowym Targu – tu zdobyła 41% poparcia i w Szczawnicy – 43%.

28% zdobyła Koalicja Obywatelska w powiecie tatrzańskim, więcej niż w nowotarskim (19%). Złożyły się na to dobry wynik w Zakopanem (40% poparcia), gdzie głosowali również turyści oraz dobry wynik pochodzącej z Poronina Jagny Marczułajtis-Walczak, kandydatki KO, która na całym Podhalu uzyskała ponad 6 tys. głosów i zajęła drugie miejsce za Bartłomiejem Sienkiewiczem.

W powiecie nowotarskim 34-procentowe poparcie kandydaci Koalicji Obywatelskiej zdobyli w Nowym Targu, a 32% w Szczawnicy. Na partię Donalda Tuska zagłosowało natomiast tylko 6% mieszkańców gminy Jabłonka.

Trzeci wynika w naszym regionie uzyskała Konfederacja. W powicie nowotarskim miała 16% poparcia, w tatrzańskim – 14%. Najlepszy, bo prawie 20-procentowy wynik, jej kandydaci wywalczyli w gminach Czarny Dunajec i Jabłonka.

r/s/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak bliskość natury wpływa na jakość życia?
Następny artykułPSEW 2024: Polska strategicznym rynkiem dla Unipera