A A+ A++

Trwa najdłuższy sezon w historii Formuły 1, a najbliższe trzy wyścigi również rozegrane zostaną w Europie. Pierwsze dwa odbędą się na Węgrzech i w Belgii jeszcze przed przerwą wakacyjną, natomiast trzeci w Holandii rozpocznie drugą część sezonu. Podczas tych trzech rund używane będą wszystkie mieszanki z oferty Pirelli na sezon 2024.

Zaczynając od Budapesztu w dniach 19 – 21 lipca, zostaną wykorzystane najbardziej miękkie mieszkanki z C3 jako twardą, C4 jako średnią i C5 jako miękką oponą.

Tydzień później cyrk przenosi się na jeden z najbardziej ekscytujących i wymagających torów w kalendarzu, Spa-Francorchamps, który charakteryzuje się szeroką gamą zakrętów i dużymi kompresjami spowodowanymi zmianami wysokości.

Na tym torze używane będą mieszanki ze środkowego zakresu, z C2 jako twarda, C3 jako średnia i C4 jako miękka. Następnie, od 23 do 25 sierpnia, rywalizacja najlepszych kierowców przeniesie się do Zandvoort, który stanowi bardzo trudne wyzwanie, z dwoma pochylonymi zakrętami, gdzie używane będą najtwardsze mieszanki, takie same jak wczoraj na Silverstone: C1 jako twarda, C2 jako średnia i C3 jako miękka.

Poniżej prezentujemy dobór mieszanek Pirelli na cały sezon 2024.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW ciągu jednej doby zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców
Następny artykułPijany kierowca BMW zatrzymany w Elblągu