A A+ A++

Teatr Muzyczny w Gdyni poszukuje uzdolnionych chłopców do roli Piotrusia Pana. Dotychczasowa obsada dorosła, potrzebuje zmiany na młodszych aktorów. Musical na deskach gdyńskiego teatru ma już 8 lat.

“Piotruś Pan” to opowieść o chłopcu, który nie chce stać się dorosły. Teatr ogłosił casting na nowego, kolejnego odtwórcę głównej roli, bo dotychczasowi dorośli.

Musical wyreżyserował Janusz Józefowicz, a oprawę muzyczną zapewnił Janusz Stokłosa. W spektaklu występuje wielu młodych aktorów, dlatego obsadę trzeba co jakiś czas zmieniać lub uzupełniać. Poszukiwani są chłopcu w wieku od 10 do 12 lat, powinni mieć 145 cm wzrostu.

Dzieciaki nam rosną, chłopcy mają mutację i niestety nie są w stanie wyśpiewać danej roli – mówi Katarzyna Kurdej z Teatru Muzycznego w Gdyni. Musi być odważny, świetnie śpiewać, mieć zacięcie aktorskie, temperament. Nie może bać się fruwać, bo jak wiemy Piotruś Pan lata na wysokościach. Musi się nie bać wystąpić przed ponad tysięczną publicznością – wymienia.

W zgłoszeniu należy zawrzeć imię, nazwisko, wiek, wzrost oraz zdjęcie. Na casting będzie trzeba przygotować, m.in. piosenek oraz fragmentów tekstów.

To duża rola, Piotruś Pan jest praktycznie cały czas na scenie. Prowadzi spektakl, to rola, która jest wymagająca, potrzebne jest skupienie. Wiem, że jest dużo dzieci, które się sprawdzą, kilku Piotrusiów Panów już mieliśmy – mówi Kurdej. To po prostu uzależnia, scena uzależnia. To adrenalina i ekscytacja. Spróbowanie teatru w wieku dziecięcym może się przydać, przygotowuje do późniejszych koncertów czy spektakli w życiu dorosłym – dodaje.

Teatr na zgłoszenia czeka do końca tygodnia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPasażerowie norweskiego wycieczkowca pozostawieni na afrykańskiej wyspie
Następny artykułCiało Damiana Sobola przewiezione ze Strefy Gazy do Egiptu. Stąd ma zostać przetransportowane do Polski