Alarm pod bramką Pawła Błesznowskiego podczas sobotniego meczu

Spadek drugoligowych (jeszcze) piłkarzy Legionovii jest już od dwóch kolejek przesądzony, ale podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka starają się grać do końca. W ostatnią sobotę legionowianie napędzili sporo strachu aspirującej do baraży o pierwszą ligę drużynie Bytovii, i z Kaszub mogli wracać z podniesionymi głowami

Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli w ostatnich sekundach tego przypominającego sinusoidę, lub jak kto woli –horror, spotkania. Drżeli o trzy punkty do samego końca, choć mecz ułożył się dla nich wyśmienicie. Prowadzeni objęli już w czwartej minucie, kiedy Pawła Błesznowskiego pokonał Piotr Giel. Na przerwę miejscowi schodzili już z dwubramkowym prowadzeniem, bo wynik w 32 min. podwyższył ich najlepszy snajper, 20-letni Karol Czubak.
W szatni dokonaliśmy korekty w naszym taktycznym ustawieniu na boiska. Dało to efekt, bo opanowaliśmy środek boiska –mówił na konferencji prasowej B. Jóżwiak.
I był to efekt bardzo wymierny. Najpierw kontaktowego gola zdobył Karol Podliński(60’), a potem dwukrotnie (65’ i 72’) doświadczonego golkipera Bytovii – Macieja Gostomskiego, pokonał Michał Bajdur, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie 3-2.
Dramatyczną końcówkę meczu na swoją korzyść rozstrzygnęli ostatecznie gospodarze w ostatnich 10 minutach. W 81 min. Karol Czubak doprowadził do remisu 3-3. Potem aż trzykrotnie sędzia spotkania pokazywał czerwone kartki. Najpierw (84’) z boiska wyleciał Andrzej Trubeha, trzy minuty później w jego ślady poszedł zawodnik gospodarzy Adrian Bielawski. Trzecią czerwoną kartkę (po drugiej żółtej) ujrzał też siedzący już po zejściu z boiska(74’) na ławce rezerwowych inny z „Czarnych Wilków” (tak miejscowi określają swoją drużynę) – Przemysław Lech. Natomiast ostateczny cios naszej drużynie, zadał już w doliczonym czasie gry, kompletując swojego hat-tricka – Karol Czubak.
W tym tygodniu przed Legionovią dwa jeszcze (z trzech pozostałych) drugoligowe spotkania. W środę (godz.12) nasi piłkarze podejmują na swoim boisku Błękitnych Stargard. Natomiast w sobotę Legionovię czeka wyjazdowe spotkanie z Olimpią Elbląg.

Oto skład Legionovii z Bytowa: Błesznowski – Kaczorowski,Zembrowski, Weremko, Maślanka, Małek (90’Lewandowski), Trubeha, Koprowski, Kluska, Bajdur, Podliński.

TAK GRAŁA II LIGA

Wyniki 31.kolejki:
Bytovia – Legionovia 4-3, GKS – Widzew 1-1, Znicz – Lech II 1-2, Stal S.W. – Elana 5-1, Gryf – Garbarnia 0-4, Resovia – Górnik P. 1-1, Gryf – Garbarnia 0-4, Górnik Ł. – Pogoń 2-3, Olimpia – Skra 1-2, Błękitni – Stal Rz. 0-1.

1. Górnik Łęczna 58(17-7-7) 43-35
2. Widzew Łódź 56(16-8-7) 62-35
3. GKS Katowice 55(16-7-8) 54-37
4. Olimpia Elbląg 47(12-11-8) 42-32
5. Bytovia Bytów 47(13-8-10) 45-44
6. Resovia Rzeszów 47(12-11-8) 46-29
7. Pogoń Siedlce 45(14-3-14) 49-49
8. Skra Częstochowa 45(13-6-12) 35-38