Radość po ósmym zwycięstwie, jakie by nie było – jest!

W jedenastej kolejce rozgrywek III ligi (gr.1) piłkarze Legionovii odnieśli ósme zwycięstwo. W sobotę, na swoim stadionie podopieczni trenera Michała Pirosa pokonali radomską Broń, zdobywając jedyną bramkę spotkania, w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu

Innymi słowy: nasi męczyli się okrutnie, mieli kupę fartu, tym bardziej, że goście od
32. minuty grali w dziesiątkę, a od 75. w dziewiątkę. Absencją w tym meczu kapitana i głównego dyrygenta zespołu Patryka Koziary, kiepskiej postawy niemal całej drużyny
– wytłumaczyć się nie da.
Zwycięzców podobno się nie sądzi, ale… Zapowiadany na internetowej stronie naszego klubu mecz z Bronią Radom jako pojedynek wystrzałowy, okazał się raczej… niewypałem. Piłkarskich fajerwerków jak na lekarstwo, strzałów
w światło bramki – niewiele. Ot typowa walka o trzecioligowe punkty. Dodajmy także, że to zespół Broni Radom prezentował się w pierwszym okresie gry lepiej od naszej drużyny. Widać, że zmiana trenera, już w trakcie sezonu, temu zespołowi służy. Poza tym Legionovia „pomagała” rywalowi, prokurując groźne momenty pod własną bramką, a to zabawą z piłkę, a to nabijając piłkę na nogi nadbiegającego przeciwnika. Nasi w pierwszej połowie mieli w zasadzie jedną szansę na zdobycie gola (B. Mroczek w 18 min.), ale kilka minut wcześniej, to goście mieli „setkę”, a przed utratą bramki uratowała naszą drużynę dobra postawa Jana Krzywańskiego.
Kto wie jakby potoczyły się losy tego meczu, gdyby nie wspomniane czerwone kartki dla radomian. Nasi grali bezbarwnie, z mnóstwem strat piłki i chociaż w miarę upływu czasu przejmowali inicjatywę w grze, nastawieni siłą rzeczy na grę defensywną radomianie, bez większych problemów radzili sobie z dośrodkowaniami, wrzutkami w pole karne swojej drużyny. Osłabiona licznie drużyna trenera Tomasza Jasika była o sekundy od osiągnięcia swego celu, czyli bezbramkowego remisu. Legionovia swą najlepszą akcję meczu przeprowadziła w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Akcja prawą stroną boiska, Adam Waszkiewicz dośrodkowuje w pole karne gości, tam Artur Balicki opanowuje piłkę, krótkie podanie do Michała Bajdura, który z kilku metrów pewnym strzałem pokonuje Jakuba Kosiorka w radomskiej bramce.
Fartowne zwycięstwo, czy szczęście sprzyja lepszym? Odpowiedź pozostawiam tym wszystkim, którzy oglądali to, nazwijmy to – widowisko sportowe z happy endem. Przypominając jednocześnie ku przestrodze, iż szczęście, także to piłkarskie, także lidera rozgrywek – nie trwa wiecznie.
Oto skład Legionovii z tego spotkania: Krzywański – Bujak, Budek, Wojdyga, Kaczorowski (80’ Waszkiewicz) Zaklika, Dobrogost (62’ Balicki), Bajdur, Smuga (74’ Karabin), Zjawiński, Mroczek (80’ Szerszeń).
(jb)

TAK GRAŁA III LIGA (gr.1)
Wyniki 11, kolejki: Legionovia – Broń Radom 1-0, Świt – Kutno 2-2, Polonia – Legia II 2-3, Wikielec – Pelikan 1-1, Jagiellonia II – Lechia 0-2, Ursus – Sokół 2-1, Błonianka – Znicz 1-4, Unia – Pilica 0-1, Wissa – Mamry 1-2.

1. Legionovia Legionowo 26(8-2-1) 22-12
2. Pilica Białobrzegi 20(6-2-2) 21-14
3. Polonia Warszawa 19(6-1-3) 20-10
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki 19(6-1-4) 21-13
5. Unia Skierniewice 19(6-1-4) 20-14
6. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 18(5-3-2) 18-13
7. KS Kutno 18(5-3-3) 14-13
8. Pelikan Łowicz 15(3-6-1) 15-10