Zwycięski taniec Legionovii po meczu

W 25 kolejce III ligi, Legionovia podejmowała na własnym boisku zespół Victorii Sulejówek. Kibice zebrani na stadionie obejrzeli ciekawy mecz, w którym padło aż siedem bramek. Na szczęście jedną więcej od rywali strzelili legionowscy piłkarze i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w tym spotkaniu

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w dziesiątej minucie Franciszek Fabiszewski znalazł się w dobrej sytuacji, minął wybiegającego bramkarza gości i skierował piłkę do bramki. Cztery minuty później było już 2:0 dla naszego zespołu. Z wolnego piłkę dogrywał Piotr Sonnenberg, a występujący w tym spotkaniu na pozycji środkowego obrońcy Alec Szwartzman ładnym strzałem głową pokonał Jana Jankiewicza. Goście jednak nie zamierzali się poddawać. W dwudziestej czwartej minucie kapitan zespołu z Sulejówka, Sebastian Pindor skutecznie egzekwuje rzut karny i jest już tylko 2:1 dla gospodarzy. Kolejne minuty to lekka przewaga gości, którzy stworzyli sobie w tym czasie trzy groźne sytuacje strzeleckie. Ostatnia minuta pierwszej części spotkania to akcja Legionovii zakończona niecelnym strzałem Aleksandra Biegańskiego. Początek drugiej połowy to uważna gra z obu stron. Dopiero po upływie kwadransa groźniej zaczęli atakować goście.

W pięćdziesiątej dziewiątej minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Jan Dźwigała, ale strzelił z kilku metrów nad bramką. Dwie minuty później dobry strzał Juliana Świątka broni legionowski bramkarz – Michał Brudnicki. W sześćdziesiątej czwartej minucie zakotłowało się pod bramką legionowian, a bramkarza dwa razy ratowali koledzy z obrony – raz wybijając piłkę lecącą do siatki po strzale Świątka, a drugi raz skutecznie blokując dobitkę Dźwigały. Ambitnie grająca drużyna Victorii doprowadziła jednak do remisu. W sześćdziesiątej ósmej minucie po dośrodkowaniu aktywnego Świątka piłkę głową do bramki Brudnickiego skierował Rafał Dębski. Po niespełna czterech minutach ponownie na prowadzenie wyszła Legionovia, a strzelcem gola w zamieszaniu po rzucie rożnym został Yevgen Radionow. Gdy za sprawą Jana Dźwigały goście po raz trzeci wyrównali wynik meczu w siedemdziesiątej ósmej minucie, mało kto przypuszczał, że gospodarze zdążą jeszcze strzelić zwycięską bramkę. Tak się jednak stało. Po akcji Sonnenberga piłkę do bramki na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zdobywa Wiktor Chudy i pierwsze zwycięstwo w tej rundzie Legionovii staje się faktem. Podopieczni Marcina Broniszewskiego nadal jednak zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce spotkają się w Sieradzu z miejscową Wartą. Czy podtrzymają dobrą passę i wywalczą kolejne tak potrzebne do utrzymania punkty dowiemy się w sobotę około godziny 19:00.

Skład Legionovii w meczu z Victorią: Michał Brudnicki – Mateusz Szwed, Alec Szwartzman Donatas Nakrosius, Grzegorz Wojdyga – Franciszek Fabiszewski (62′ Wiktor Chudy) Marcel Górski (75′ Piotr Basiuk), Aleksander Biegański, Piotr Sonnenberg, – Yevgen Radionov (87′ Kacper Grochowski).

(db)

TAK GRAŁA III LIGA (GR.1)

Wyniki 25. kolejki: Legionovia – Victoria 4:3, Broń – Mławianka 0:0, Pelikan – Świt 2:3, Legia II – Pilica 2:0, Olimpia – Unia 1:2, Bełchatów – Grodzisk 0:0, Jagiellonia II – Łomża 0:3, Wikielec – Warta 0:0

1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 54 (16-6-3) 65-22
  2. Legia II Warszawa 52 (15-7-3) 56-25
  3. GKS Bełchatów 45 (13-6-6) 46-31
  4. Pelikan Łowicz 45 (13-6-6) 42-19
  5. Unia Skierniewice 43 (12-7-6) 48-34
  6. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 40 (10-10-5) 48-36
  7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 38 (10-8-7) 39-38
  8. Broń Radom 35 (9-8-8) 28-32