Na boisku w Krakowie rybnickie piłkarki wygrały 3:0. Strzelanie w 44. minucie rozpoczęła Maja Stopka. Po zmianie stron w 55. minucie na 2:0 podwyższyła Agata Sobkowicz. Ta sama zawodniczka ustaliła wynik spotkania w 72. minucie.

Było to piętnaste zwycięstwo ROW-u w tym sezonie. Nasze „Frelki” wykorzystały potknięcie Respektu Myślenice, który przegrał u siebie z AZS-em UJ II Kraków 3:4 i wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli grupy południowej II ligi. Na trzy kolejki przed końcem wyprzedzają Respekt o jeden punkt.

W następnej kolejce dojdzie do meczu na szczycie, w którym TS ROW podejmie piłkarki z Myślenic. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 maja o godzinie 16:00 w Kamieniu.

Awans do I ligi wywalczy tylko jedna drużyna.

19. kolejka grupy południowej II ligi:

Wanda Nowa Huta – ROW Rybnik 0-3 KSP Kielce – Rolnik Biedrzychowice 0-4 Unia Lublin – Ślęza Wrocław 1-7 Pogoń Zduńska Wola – Dąb Zabierzów Bocheński 0-4 Sokół Kolbuszowa Dolna – Podgórze Kraków 4-2 Respekt Myślenice – AZS UJ II Kraków 3-4