A A+ A++

W niedzielę, 16-VI-24r., Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na piknik archeologiczny, który odbędzie się na terenie muzeum przy ul. A. Mickiewicza 23. To wyjątkowa okazja, aby przenieść się w czasie i poznać życie oraz rzemiosło starożytnych społeczności.

Rozpoczęcie pikniku planowane jest na godz. 12 w południe. Od tego momentu aż do godz. 4.30 po poł. uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach, które przeniosą ich do epoki brązu i wczesnej epoki żelaza.

Podczas pikniku zaplanowano różnorodne atrakcje, w tym warsztaty rzemiosł starożytnych. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu ozdób z brązu oraz zobaczyć, jak powstają wyroby gliniane charakterystyczne dla tamtej epoki. Kolejną atrakcją będzie pokaz przędzalnictwa i tkactwa, gdzie od owcy do tkaniny, zobaczymy cały proces tworzenia materiałów.

Ponadto, w ramach warsztatów rolnictwa w epoce brązu, uczestnicy dowiedzą się, jak uprawiano i przetwarzano zboża w dawnych czasach. Pokazom towarzyszyć będą prezentacje dotyczące starożytnego malarstwa, które ukażą techniki stosowane przez ówczesnych artystów.

Na godz. 1.30 po poł. zaplanowano spotkanie ze starożytną Greczynką, która opowie o wpływach kultury greckiej na Europę. Następnie, o godz. 2 po poł., W. Orliński przedstawi prezentację pt. „Obszar dzisiejszego powiatu legionowskiego w epoce brązu i wczesnej epoce żelaza”, która przybliży historię regionu.

Dodatkowo, na stoiskach znajdą się wyroby inspirowane zabytkami archeologicznymi, które będzie można podziwiać i zakupić. Piknik zakończy się o godz. 4.30 po poł., pozostawiając uczestników z niezapomnianymi wrażeniami i nową wiedzą o starożytnych czasach.

Komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł10 czerwca miliony aut znikają z Polski. Idź do urzędu, by uratować swoje
Następny artykułRoboty na ul. Bogucianka – zobacz trasy objazdowe