A A+ A++

Okazuje się, że ponad 1,5 promila alkoholu nie było przeszkodą, by wsiąść na rower. Na przeszkodzie stanęli policjanci, których podejrzenie wzbudził styl jazdy 53-latka. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 14 maja w godzinach porannych na ulicy Ogrodowej w Lidzbarku Warmińskim, gdzie policyjny patrol zauważył kierującego rowerem. Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę. Badanie stanu trzeźwości 53-latka wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.

Po nowelizacji przepisów dotyczących kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości pojawiła się możliwość karania znajdujących się pod wpływem alkoholu rowerzystów na miejscu złapania ich na gorącym uczynku. Jeśli funkcjonariusz uzna, że w danym przypadku nie trzeba orzekać zakazu prowadzenia pojazdów, może nałożyć na cyklistę mandat. Za wykroczenie polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) cyklista zapłaci od 300 do 500 złotych. Za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) – 500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta, tak jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, jest poważnym zagrożeniem na drodze. Takie zachowanie świadczy nie tylko o lekceważeniu zasad i przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim o głupocie i ignorancji.
 
Źródło: KPP

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoszukujemy kandydatów do zatrudnienia na stanowisku urzędniczym w Wydziale Geodezji
Następny artykułNajmłodszy zakażony COVID-19 ma 14 dni, najstarszy 97 lat. RAPORT Z MAŁOPOLSKI