A A+ A++

Dopiero skandal wywołany alkoholem sprawił, że biskupi zdecydowali się odsunąć z parafii pod Radomskiem proboszcza Tomasza K. Ksiądz ma w Częstochowie proces kanoniczny w sprawie molestowania nastolatki, ale pracy z dziećmi i młodzieżą mu nie zakazano.

Gorszące sceny w kościele parafialnym pod Radomskiem w woj. łódzkim – to teren archidiecezji częstochowskiej – rozegrały się 25 czerwca. Jak donosiła lokalna “Gazeta Radomszczańska”, proboszcz był tak pijany, że nie dokończył mszy pogrzebowej. Ks. Tomasz K. najpierw krytykował żałobników, że kwiaty wokół trumny są źle ustawione, potem mszę rozpoczął od kazania. Wreszcie usnął, więc nabożeństwo musiał poprowadzić drugi z miejscowych księży.

Skargę do kurii w Częstochowie złożył brat zmarłego. Biskup pomocniczy Andrzej Przybylski osobiście pojechał pod Radomsko, by odsunąć ks. Tomasza K. od kierowania parafią. Być może zostanie on też wysłany na terapię. Parafianie po incydencie z pogrzebem skarżyli się mediom, że już wcześniej zgłaszali biskupowi, że proboszcz może mieć problem z nałogiem – w trakcie bierzmowania czuć było od niego alkohol – jednak ze strony kurii nie było żadnej reakcji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCiechanów. Bezpłatne zajęcia z samoobrony dla dzieci
Następny artykułSolidne ściągacze do wtryskiwaczy – te cechy są najważniejsze