A A+ A++

Po bardzo nieudanym rozpoczęciu sezonu F1 2024, Alpine przygotowało pierwsze aktualizacje dla swojego bolidu. A524 otrzyma je w tym tygodniu w Grand Prix Japonii.

Po trzech wyścigach francuska ekipa nadal nie ma punktów, a nowe części mają zbliżyć ich do premiowanej pierwszej dziesiątki.

– Jesteśmy na dobrej drodze z naszym planem rozwojowym przygotowanym na ten rok. To nie są duże aktualizacje, ale dla nas było bardzo ważne, aby wprowadzić je jak najwcześniej. Dzięki nim możemy wykorzystać potencjał samochodu i lepiej zrozumieć nasz pakiet – mówił szef ekipy, Bruno Famin. – Modernizacje te dotyczą głównie nowego przedniego skrzydła, a także pierwszego etapu redukcji masy.

Tor Suzuka, który odwiedzi stawka mistrzostw świata, jest wysoko ceniony przez wielu kierowców, w tym przez reprezentującego stajnię z Enstone, Estebana Ocona.

– Jest tak wiele rzeczy, które można tu polubić, zwłaszcza pierwszy sektor. Jest bardzo szybki i płynny. Nie ma tam chwili na oddech – powiedział francuski kierowca. – Zakręt przechodzi w zakręt, a jeśli nie trafisz odpowiednio w wierzchołek łuku, marnujesz wówczas całe okrążenie. Poziom precyzji i zaangażowania, w szczególności w kwalifikacjach, sprawia, że jest to wyjątkowo satysfakcjonujące. To tor starej szkoły, który karze za wszelkie błędy i jest przesiąknięty historią. Taki stan rzeczy, wraz z obecnymi tu fanami, czyni go wyjątkowym w harmonogramie F1.

Również jego partner zespołu, Pierre Gasly, z niecierpliwością czeka na wyścig na Suzuce.

– To szybki tor, z wymagającymi kombinacjami zakrętów. Taki układ stwarza szanse do wyprzedzania, dzięki czemu wyścigi tutaj zazwyczaj są dobre – mówił Gasly. – Japonia zawsze miała dla mnie specjalne miejsce w sercu, ponieważ dużo tu jeździłem w Super Formule [w 2017 roku]. Fani są niesamowici, bardzo serdeczni i niezwykle uprzejmi. To sprawia, że wydarzenie to jest bardzo wyjątkowe.

Gasly rzecz jasna jest szczególnie ciekawy, czy aktualizacje przyniosą oczekiwaną poprawę osiągów: – Nie mogę się doczekać, aby przetestować je w piątek, zanim wkroczymy w pozostałą część weekendu.

Czytaj również:

Esteban Ocon, Alpine A524 Pierre Gasly, Alpine A524 and Nico Hulkenberg, Haas VF-24

Autor zdjęcia: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzlak Maszkaronów w Tarnowie – mapa i kolorowanki dla dzieci
Następny artykułJesteśmy po to, by budować, a nie dzielić