A A+ A++

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Elektrowni Bełchatów należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE zorganizował 19 stycznia pierwszą w tym roku akcję poboru krwi. 25 krwiodawców oddało 11 litrów bezcennego leku.

Klub krwiodawców z bełchatowskiej elektrowni jest najliczniejszym klubem, spośród działających w spółce PGE GiEK – zrzesza 220 krwiodawców.

Tylko w ubiegłym roku krwiodawcy zrzeszeni w klubach działających w oddziałach PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podczas 18 zorganizowanych akcji oddali blisko 265 litrów krwi – podaje Sławomir Podkówka, wiceprezes ds. finansowych reprezentujący zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. – Dziękuję pracownikom za krzewienie pięknej idei honorowego krwiodawstwa, dzięki której możliwe jest ratowanie zdrowia i życia pacjentów – dodaje.

Kluby organizują cykliczne akcje w ciągu roku i odpowiadają na apele zbiórek dla konkretnych osób, które potrzebują krwi. Kluby HDK w PGE GiEK zrzeszają obecnie prawie 600 członków.

źródło, zdjęcie: Departament Komunikacji PGE GiEK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZabójstwo dziennikarza w Amsterdamie. Policja zatrzymała podejrzanego
Następny artykułMinister Rau spotka się z szefami MSZ państw bałtyckich