Junior Red Bulla został ukarany doliczeniem 10 sekund za wypchnięcie z toru Lirima Zendeliego na Prima Variante. Do incydentu doszło w trakcie 9 okrążenia.

Lawson spadł w wynikach na 7 pozycję. Drugie miejsce przejął Théo Pourchaire. Pierwsze podium zyskał Aleksandr Smoljar. W punktacji Lawson znalazł się na P4 – za Pourchaire’em.

Bent Viscaal, jedenasty na mecie, został wykluczony za naruszenie regulaminu parc fermé. Holender nie zamocował z powrotem kierownicy – i zrobił to członek zespołu MP Motorsport, nie uzyskując wcześniej zgody delegata technicznego.

Clément Novalak, który nie dotarł do mety, otrzymał karę 10 sekund za spowodowanie kolizji z Michaelem Biełowem i Oscarem Piastrim. Karę zamieniono na relegację o pięć miejsc na starcie następnego wyścigu.

Podobny los spotkał Oscara Piastriego. Lider mistrzostw został ukarany 10 sekundami za wypchnięcie z toru Davida Beckmanna na zakręcie 5. Piastri rozpocznie sobotni wyścig w Mugello o pięć miejsc niżej.

Główny rywal Piastriego, Logan Sargeant ustawi Dallarę o trzy miejsca niżej. Kierowcę z Florydy ukarano za spowodowanie kolizji z Frederikiem Vestim na zakręcie 8.