A A+ A++

Pięciu kierujących pod wpływem alkoholu zostało wczoraj zatrzymanych przez policję. Dwóch z nich to rowerzyści. Rekordzista miał blisko 1,5 promila w wydychanym powietrzu. W takim stanie prowadził samochód. 

Wczoraj rano, podczas kolejnej powiatowej akcji pod hasłem Trzeźwy Poranek wpadło dwóch kierowców. Ich listę otwiera dębiczanin za kierownicą opla, który na patrol natknął się zaraz po 6:30 na ulicy Jana Pawła II. 42-latek wydmuchał 0, 7 promila alkoholu. Takie stężenie kwalifikowane jest jako stan nietrzeźwości i według przepisów jest przestępstwem.

Godzinę później w tym samym miejscu wpadł kierujący volkswagenem mieszkaniec Pilzna. W wydychanym powietrzu miał 0,21 promila.

– Czyli dopuścił się wykroczenia w postaci jazdy po spożyciu alkoholu – mówi mł. asp. Magdalena Baran z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

I dodaje, że obaj kierowcy na jakiś czas pożegnają się z prawem jazdy.

Podobnie jak trzech kolejnych panów, którzy wczoraj również zostali skontrolowani pod kątem trzeźwości. Choć już nie o poranku.

O 16:20 w Nagawczynie policjanci zatrzymali rowerzystę, który wydmuchał o,65 promila. 38-latek dostał mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Podobnie jak kolejny rowerzysta, który natknął się na policyjny patrol pół godziny później. Wynik badania 61-latka to 0,7 promila.

Kilka minut po 21:00 w Górze Motycznej policjanci zatrzymali opla. 58-latek, mieszkaniec gminy Żyraków miał w organizmie blisko 1,5 promila. Odpowie przed sądem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Логіка терору і геноциду”: експерт пояснив, чому росіяни обстрілюють цивільні об'єкти в Україні
Następny artykułTygodniowe działania Mazowieckiej Grupy SPEED: podsumowanie policji z Ostrołęki