A A+ A++

Poznaliśmy projekty zgłoszone do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka, które pozytywnie przeszły weryfikację formalno-prawną i wkrótce będą poddane pod głosowanie mieszkańców.

Informację podał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 21, obok nowego boiska do piłki ręcznej również zrealizowanego w ramach BOP. Razem z prezydentem obecny był dyrektor szkoły Krzysztof Fabiszewski oraz pomysłodawca projektu boiska i jednocześnie przewodniczący rady osiedla Dworcowa Jerzy Nowakowski. – To miejsce to doskonały przykład tego, jak skuteczna może być współpraca różnych środowisk dla dobra osiedla i szkoły – mówił prezydent.

Boisko to nowoczesny, pełnowymiarowy obiekt o nawierzchni poliuretanowej, wyposażony w bramki, krzesełka przenośne, piłkochwyty. Kosztowało ponad 472 tysiące złotych. 100 tysięcy złotych pochodziło z dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego. Aktualnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej boiska do teqballa na terenie SP 21. To projekt zgłoszony w 8. edycji BOP.

Nabór projektów w ramach 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka zakończył się 26 lipca. Mieszkańcy zgłosili 61 pomysłów: 14 ogólnomiejskich i 47 osiedlowych. Jeden projekt został wycofany przez pomysłodawcę. Najwięcej, bo aż siedem wniosków złożyli mieszkańcy osiedla Kolegialna. Zaraz za nimi uplasowały się Podolszyce Północ z sześcioma wnioskami.

Wszystkie projekty w ostatnim czasie przeszły weryfikację formalno-prawną. Pozytywnie zweryfikowano 50 projektów: 11 ogólnomiejskich i 39 osiedlowych. Negatywnie  – 10 projektów: 3 ogólnomiejskie i 7 osiedlowych. Lista projektów po weryfikacji jest dostępna na stronie internetowej BOP.

Głosowanie na projekty potrwa od 28 września do 11 października. Będzie prowadzone na dwa sposoby:
•    internetowo – za pomocą systemu obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka – www.mojemiasto.plock.eu
•    bezpośrednio – w punkcie Urzędu Miasta Płocka przy ul. Misjonarskiej 22 (Centrum Organizacji Pozarządowych)

– Dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo zachęcamy do głosowania drogą internetową  – mówiła podczas konferencji prasowej Monika Maron, dyrektor wydziału Kultury i Wspierania Inicjatyw Społecznych. – Dla tych, którzy nie mają takiej możliwości czas pracy na ulicy Misjonarskiej w Centrum Organizacji Pozarządowych zostanie wydłużony od godz. 7.30 do 18. Po to, by każdy miał szansę dokonać wyboru i wziąć udział w tym ważnym przedsięwzięciu, jakim jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Projekty wybrane przez mieszkańców w głosowaniu podane zostaną do publicznej wiadomości do 23 października na stronie internetowej mojemiasto.plock.eu.

Kwota Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok wynosi 5 650 000 złotych. Podobnie jak w latach ubiegłych wydzielone są dwie pule: ogólnomiejska – w wysokości do 2 200 000 złotych oraz osiedlowa w łącznej wysokości do 3 450 000 złotych. Kwota jednego projektu osiedlowego nie może przekroczyć 575 tys. złotych.

mp

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSulęcin Reggae Festiwal 2020 – Tak było!
Następny artykułKonkurs fotograficzny “Książka na wakacjach” – wyniki!