12 grudnia obiekty AQUA Lublin były areną Finału Wojewódzkiego w pływaniu Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkołę Podstawową nr 5 w Świdniku reprezentowała grupa 33 uczniów, którzy jak co roku wrócili z tej imprezy z medalami.

Wcześniej młodzi zawodnicy musieli przejść kwalifikacje w zawodach rejonowych, które odbyły się w Chełmie. Tam świdniczanie wywalczyli trzy pierwsze miejsca w sztafetach pływackich w kategorii Igrzysk Dzieci chłopców, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców oraz drugie miejsce w Igrzyskach Dzieci dziewcząt.

W pływaniu indywidualnym w kategorii Igrzysk Dzieci awans do zawodów wojewódzkich uzyskali: Maja Komorowska, Zuzanna Gajzler, Kuba Kossak-Dziak, Piotr Danyluk, Martyna Greb, Jakub Głos, Zofia Wójtowicz. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej: Maja Dras, Michał Tarkowski, Jan Karaś, Wojciech Dejer, Blanka Kołaczkowska, Michał Jabłoński, Mateusz Berbeć, Sebastian Matuła, Maria Tsetsyk, Gabriel Pizoń,  Mateusz Jagiełło, Zuzanna Korbus, Tymoteusz  Sawka, Antoni Kowalewski. W Chełmie startowali także Maja Jagiełło, Antoni Budka, Lidia Kramarz, Jan Martyniuk, Karolina Latek, Dominika Piekaruś, Elian Jarmolenka, Tymon Jasiński i Ada Korona.

W Lublinie po najwyższe trofeum sięgnęli starsi chłopcy, którzy z czasem 1:22,53 zajęli I miejsce w sztafetach pływackich. Skład zwycięskiej sztafety: Maciej Jabłoński, Mateusz Jagiełło, Jan Karaś, Antoni Kowalewski, Gabriel Pizoń, Tymoteusz Sawka, Michał Tarkowski. W pływaniu indywidualnym na dystansie 50m stylem dowolnym najszybszy był Tymoteusz Sawka, który przepłynął ten dystans z rewelacyjnym czasem 24,61, a trzecie miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym zdobył Maciej Jabłoński (32,26).

Sztafeta dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci wywalczyła siódme miejsce a chłopcy szóste. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej sztafeta dziewcząt zajęła miejsce szóste.

W punktacji generalnej zawodnicy z Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku uplasowali się na wysokim 2 miejscu.