A A+ A++

2023-01-16 13:56

publikacja
2023-01-16 13:56

PGE Ekoserwis, spółka z grupy PGE, nabyła 100 proc. akcji firmy Epore, która działa w zakresie gospodarczego wykorzystania ubocznych produktów spalania, powstających w procesie wytwarzania energii i ciepła – podała PGE w komunikacie prasowym.

PGE Ekoserwis, spółka z grupy PGE, nabyła 100 procent akcji firmy Epore
fot. Piotr Zajda / / Shutterstock

“Dzięki wykorzystaniu efektu synergii, zwiększymy działania w kierunku zeroemisyjności w tak znaczących dziedzinach gospodarki jak budownictwo i energetyka” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes zarządu PGE, Wojciech Dąbrowski.

Jak wskazano w komunikacie, segment GOZ (gospodarka obiegu zamkniętego) umożliwia realizację jednego z celów strategicznych grupy PGE, który ukierunkowany jest na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku poprzez wdrożenie zasad gospodarki cyrkularnej we wszystkich obszarach prowadzonej działalności.

“PGE Ekoserwis, zagospodarowuje blisko 7 mln ton rocznie odpadów i produktów ubocznych z energetyki, które wykorzystywane są w budownictwie, inżynierii lądowej czy rolnictwie. W grudniu 2022 roku Grupa PGE zainaugurowała działalność specjalistycznego Centrum Badań i Rozwoju GOZ w Bełchatowie, którego zadaniem jest opracowywanie m.in. nowych kierunków zagospodarowywania Ubocznych Produktów Spalania, technologii recyklingu i odzysku surowców z wyeksploatowanych instalacji z Odnawialnych Źródeł Energii” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes zarządu PGE Ekoserwis, Lech Sekyra.

“Spółka Epore wykonuje niezbędne dla całości procesu gospodarowania ubocznymi produktami spalania (UPS) usługi tj. załadunek, logistykę, procesy sterowania UPS, obsługę magazynów retencyjnych oraz składowisk. Integracja operacyjna spółek PGE Ekoserwis i Epore w obszarze zarządzania procesem UPS i usługami towarzyszącymi jest kluczowa dla osiągnięcia optymalnej efektywności i bezpieczeństwa produkcji energii w elektrowniach i elektrociepłowniach” – napisano. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy rejestracja domeny zapewnia dostateczną ochronę marki?
Następny artykułWarsztaty diagnostyczne strategii rozwoju powiatu brodnickiego