A A+ A++

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zezwalającą na użytkowanie dla zintegrowanego węzła przesiadkowego na Górce Narodowej. Uruchomienie wszystkich elementów planowane jest w ciągu 10 dni.

Fot. Jan Graczyński

Obecnie, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, trwają testy systemów obsługujących zintegrowany węzeł przesiadkowy. Chodzi m.in. o system parkingowy, przeciwpożarowy, monitoringu wizyjnego, a także system informacji pasażerskiej. Zgodnie z planem, 8 stycznia uruchomiony ma zostać terminal autobusowy wraz z obsługą pasażerów na pętli tramwajowej.

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego, do Górki Narodowej jak dotychczas będą kursować tramwaje linii 18 i 50, dla których obecnie ostatnią stacją jest przystanek „Papierni Prądnickich”. Z terminala autobusowego będą korzystać z kolei linia miejska 503 oraz linie aglomeracyjne 217, 247, 257, 277 i 280. Dodatkowo, węzeł Górka Narodowa będzie obsługiwana przez linię ekspresową 307.

Uruchomienie dla kierowców parkingu P+R planowane jest na 12 stycznia. Warto wiedzieć, że na dwóch poziomach będzie tam ok. 460 miejsc postojowych. Będą stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz wydzielone miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Wraz z uruchomieniem zintegrowanego węzła przesiadkowego otwarty będzie także dojazd od strony rozbudowanej al. 29 Listopada, a także od nowego odcinka ulicy Papierni Prądnickich.


pokaż metkę


Osoba publikująca:

Karolina Wasyl


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2024-01-02


Data aktualizacji:

2024-01-02

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZderzenie ciężarówek we Włodzimierzowie