A A+ A++

Zobacz wideo
Śladami serialu “Alternatywy 4”. Jak teraz wyglądają lokacje z serialu?

Prywatna posesja, na której stworzono Park Miniatur ukazujący życie warszawiaków przez II wojną światową, została zamknięta. Wszystko za sprawą wielokrotnych dewastacji, jakim było poddawane to miejsce.

Kolorowe kamienne wieże w Nevadzie. Przyciągają turystów z całego świata

Park Miniatur w Warszawie zdewastowany

To, co miało przyciągać nie tylko mieszkańców stolicy, ale także zainteresowanych dawnym życiem turystów, dziś straszy przechodniów. Pomiędzy niegdyś urzekającymi atrakcjami widnieją porozrzucane butelki po alkoholu. Kompleks zarośnięty jest trawą, a duża część makiet jest zniszczona. 

Wystawa od samego początku nie miała łatwego startu. Tuż przed planowanym otwarciem przez Warszawę przeszła ogromna nawałnica, która zniszczyła część przygotowań. W miarę upływu czasu, kiedy obiekt był już dostępny dla zwiedzających, odnotowywano akty wandalizmu. Właściciel wiele razy prosił o interwencję straż miejską, co na dłuższą metę nie przynosiło rezultatów. Pomimo monitoringu problem nie znikał i właściciel prosił o pomoc także policję. 

Niestety pomimo uporczywej walki o to miejsce, dziś przez szczeliny zniszczonego i pomazanego ogrodzenia możemy dostrzec zniszczone prace, które były dziełem wielu zdolnych rąk.

W wiosce jest m.in. oficjalne biuro Świętego MikołajaChoinka, ozdoby i kolędy na okrągło. W tych miejscach Boże Narodzenie trwa cały rok

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warszawski Park Miniatur. Przenosił w przedwojenny czas

Wiemy dobrze, choćby z lekcji historii, że podczas II wojny światowej Warszawa została doszczętnie zniszczona. Jej odbudowa trwała latami. Jednak nie wszystko zostało odtworzone, a o wielu miejscach, które dawniej tętniły życiem, już nikt dzisiaj nie pamięta. Dlatego, aby mieć możliwość przeniesienia się wyobraźnią do tamtych lat Rafał Kunach, pomysłodawca i właściciel posesji stworzył park miniatur.

Pasjonaci historii oraz wszyscy ciekawi tego, jak dawniej wyglądała Warszawa, mogli obejrzeć następujące ekspozycje:

  • Pałac Lubomirskich,
  • Pałac Saski,
  • Pałac Sarasia,
  • Pałac Kronenberga,
  • Giełdę Warszawską,
  • Gościnny Dwór,
  • Teatr Letni, 
  • Żelazną Bramę,
  • Wielki Salon w Ogrodzie Saskim.

Każda z powstałych miniatur była odtwarzana na podstawie historycznych planów budynków, rycin oraz zachowanych fotografii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWięcej gameplayu z IGI Origins, twórcy FPS-a dziękują fanom za wsparcie
Następny artykułGaz z dostawą w styczniu kosztuje na giełdzie blisko 140 euro za MWh