A A+ A++

San José, stolica Kostaryki, stanowi w tych dniach (7-8 czerwca) miejsce, gdzie odbywa się specjalne wydarzenie międzynarodowe wysokiego szczebla „Zanurzeni w zmianie” („Immersed in Change”). Chodzi tutaj o jeden z elementów przygotowujących do trzeciej konferencji ONZ mającej na celu osiągnięcie porozumienia w sprawie ochrony oceanów, która przygotowywana jest na 2025 r. w Nicei. Z okazji obecnego wydarzenia w Ameryce Środkowej, Papież wystosował specjalne przesłanie.

W tekście adresowanym do ambasadora Kostaryki przy Stolicy Apostolskiej Franciszek podkreśla niezbędność wody do życia: „żaden postęp, nie wyłączając tego społecznego, nie może bez niej istnieć”. Ojciec Święty wskazuje też, iż Biedaczyna z Asyżu określa ją jako użyteczną, pokorną, cenną i czystą. Ale my obecnie, zaznacza następnie Papież, wypaczamy ją: „zamiast uważać ten Boży dar za cenny, zamieniamy go w kartę przetargową, motyw spekulacji, a nawet narzędzie wymuszeń”.

„Cała nasza cywilizacja zanurzona jest w oceanie” – przypomina dalej Franciszek. „Doceńmy jego powszechną użyteczność w bezpieczeństwie żywnościowym, jego pokorną pracę w regulacji klimatu, walczmy z zanieczyszczeniem, aby przywrócić jego cenne piękno i postanówmy nie naruszać jego czystości, pozostawiając go jako dziedzictwo dla następnych pokoleń” – apeluje na koniec.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwięto rodziny przy Szkole w Dziebałtowie [zdjęcia]
Następny artykułKonkurs plastyczny dla czytelników gowarczowskiej biblioteki