A A+ A++

Papież Franciszek zachęcił do modlitwy różańcowej w intencji pokoju za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Przypomniał, że wojna zawsze jest porażką. Na zakończenie audiencji środowej mówił też o dramacie Afganistanu, którego mieszkańcy doświadczają skutków katastrofalnych powodzi.

Beata Zajączkowska – Watykan

Ojciec Święty wskazał, że kataklizm kosztował życie wielu ludzi, w tym dzieci, i nadal powoduje zniszczenia w wielu domach. „Modlę się za ofiary, zwłaszcza dzieci i ich rodziny, i apeluję do społeczności międzynarodowej o natychmiastowe zapewnienie pomocy i wsparcia niezbędnego do ochrony najbardziej bezbronnych” – zaapelował Franciszek. Powodzie, które nawiedziły północne prowincje Afganistanu kosztowały życie ponad 300 osób. Kataklizm jest wynikiem ulewnych opadów deszczu, pod wodą znalazło sią też kilka dzielnic stołecznego Kabulu.

W ostatnich słowach na audiencji środowej Ojciec Święty wzywał do modlitwy o pokój. „Nie zapominajmy o umęczonej Ukrainie; nie zapominajmy o Palestynie, Izraelu, Mjanmie. Módlmy się o pokój, módlmy się za wszystkie narody cierpiące z powodu wojny” – zachęcał Papież podkreślając, że wojna zawsze jest porażką.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024. Cian Uijtdebroeks wycofał się z wyścigu
Następny artykułNie masz pracy? Przyjdź na targi pracy