A A+ A++

Papież przypomniał nam, że istotą naszej misji jest modlitwa i głoszenie Ewangelii – powiedzieli po spotkaniu z Ojcem Świętym słowaccy biskupi, którzy przebywają w Watykanie z wizytą ad limina. „Papież wskazał na cztery zasadnicze rzeczy: bliska relacja z Bogiem, modlitwa, bliskość względem kapłanów i dobre relacje z wiernymi. Taka ma być postawa biskupa i na tych czterech polach powinien rozwijać swoją działalność” – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Bernard Bober.

Krzysztof Bronk – Watykan

Franciszek wspominał swoją wizytę na Słowacji. Z wdzięcznością przyjął wiadomości z romskiej dzielnicy w Koszycach, którą odwiedził przed dwoma laty. „Powiedziałem Papieżowi, że na pamiątkę jego wizyty postawiono tam krzyż i Romowie z tej dzielnicy Lunik 9 chodzą się tam modlić. Są bardzo wdzięczni za to, że Ojciec Święty ich zauważył” – dodał koszycki arcybiskup.

Słowaccy biskupi pytali się też Papieża o stan jego zdrowia. Franciszek odparł, że daje sobie radę dzięki pomocy z nieba i dobremu humorowi. Odwołuje się w tym do przykładu św. Tomasza Morusa. Ze swej strony Papież pytał się o powołania kapłańskie na Słowacji, o działalność duszpasterską księży i biskupów. „Zachęcał nas byśmy byli dobrymi pasterzami, którzy idą przed owczarnią i z owczarnią, czyli z wiernymi. Ale ważne jest byśmy w chwilach, kiedy ktoś się zagubi, byli również z tyłu i zaopiekowali się zagubionymi. Dał nam wiele bodźców do gorliwego głoszenia Jezusa Chrystusa” – powiedział greckokatolicki arcybiskup Preszowa Jonáš Maxim.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie daj się wciągnąć
Następny artykułRegulamin zabawy „Aktywny weekend”.