A A+ A++

Obniżenie minimalnej sumy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej dla firm z branży turystycznej przewiduje projekt Ministerstw Finansów zamieszony w piątek wieczorem na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Jak czytamy w uzasadnieniu, celem projektu jest zmniejszenie obciążeń przedsiębiorców z branży turystycznej, których obroty spadną z powodu pandemii koronowirusa. Jak zaznaczono – spadek sprzedaży w tym sektorze wynosi już 60-70 proc.

“W związku z powyższym uzasadnione jest ograniczenie, mniej więcej, o taki zakres procentowy sposobu obliczania i określania rocznego przychodu przedsiębiorców turystycznych, który stanowi podstawę do obliczenia minimalnej wysokości sumy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej” – napisano.

Wskazano, że dotychczasowe rozporządzenie zawiera mechanizm umożliwiający podwyższenie minimalnej wysokości sumy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, jeżeli w okresie obowiązywania gwarancji zostanie przekroczony deklarowany roczny przychód, na podstawie którego została ustalona minimalna wysokość tych sum. Przepisy te – jak zaznaczono – nie zawierają jednak instrumentu umożliwiającego uwzględnienie spadku przychodu przedsiębiorcy, które umożliwiałoby finalne obniżenie minimalnej sumy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej.

Dodano, że “w obecnej, kryzysowej sytuacji dla przedsiębiorców turystycznych, uzasadnione jest wprowadzenie mechanizmu, który obniży zakres aktualnych obciążeń związanych z prowadzoną działalnością”.

Proponuje się by rozporządzenie weszło w życie z dniem następującym po od dnia ogłoszenia.(PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ drag/

Źródło: PAP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKORONAWIRUS RAPORT: Europa i świat [Aktualizacja 21:16]
Następny artykułPolicja Chorzów: Aplikacja „Kwarantanna domowa” – ruszył proces jej udostępniania