A A+ A++

Prezydent Miasta Gdyni ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie zadania publicznego na realizację działań w zakresie tutoringu młodzieży.
 
 
I. Obsługa formalna i merytoryczna konkursu:
Urząd Miasta Gdyni – Wydział Edukacji
ul. Śląska 35-37 (Budynek A), 81-310 Gdynia
Tel.: (58) 7617700, e-mail: [email protected],
 
 
II. Podstawa prawna konkursu:
Konkurs prowadzony jest na podstawie art. 4 ust. 1 pkt. 15, art. 5 ust. 1 i 2 pkt 1, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. 2020 r. poz. 1057).
 
III. Termin składania ofert:
1. Oferty należy składać za pośrednictwem generatora ofert na stronie internetowej www.witkac.pl w terminie do 30 lipca 2021 r., godz. 18:00.
2. Po złożeniu oferty w generatorze, o którym mowa w ust. 1, należy dostarczyć do Urzędu Miasta Gdyni w terminie do 2 sierpnia 2021 r. wygenerowane potwierdzenie złożenia oferty oraz ofertę wraz z obowiązującymi załącznikami, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta z dopiskiem na kopercie: „Otwarty konkurs ofert na wsparcie zadania publicznego na realizację działań w zakresie tutoringu młodzieży”.
3. W przypadku składania dokumentów, o których mowa w ust. 2 za pośrednictwem operatora pocztowego decyduje moment dotarcia przesyłki do Urzędu Miasta Gdyni.
4. W przypadku posiadania przez Organizację profilu zaufanego ePUAP, Organizacja może przesyłać wraz z obowiązującymi załącznikami wygenerowany w generatorze www.witkac.pl plik oferty w formacie pdf poprzez platformę ePUAP, bez konieczności składania oferty w sposób tradycyjny. Wówczas obowiązuje termin złożenia dokumentów do 2 sierpnia 2021 r. godz. 16:00.
5. Jedna organizacja może złożyć tylko jedną ofertę.
 
IV. Rodzaj i termin realizacji zadania:
1. Celem zadania będącego przedmiotem konkursu jest przede wszystkim:
1)      przygotowanie gdyńskiej kadry pedagogicznej do wykorzystania nowatorskich metod uczenia się w pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą,
2)      doskonalenie kompetencji wykorzystania zasobów technologii informacyjno – komunikacyjnych w projektowaniu nowatorskich rozwiązań w pracy z dziećmi i młodzieżą,
3)      praktyczne stosowanie narzędzi tutorskich, opartych na wzajemnym dialogu, poznaniu mocnych stron, realizacji celów rozwoju, które będą wykorzystywane przez uczestników w ich codziennej pracy.
Zadanie publiczne powinno zawierać w pierwszym etapie przygotowanie i przeprowadzenie kursu tutorskiego dla ok. 60-75 nauczycieli gdyńskich szkół i jednostek oświatowych (przynajmniej po dwóch z jednej placówki), którzy w swoich szkołach będą wdrażać program tutoringu lub tutoringu młodzieżowego. Następne działania powinny być nakierowane na wdrożenie w wybranych placówkach tutoringu młodzieżowego dla grupy ok. 100-120 uczniów gdyńskich szkół.  
 2. Składana oferta musi zakładać:
1)     przygotowanie i przeprowadzenie kursu tutorskiego, trwającego co najmniej 40 godz., dla 5 grup po 12-15 osób każda, skierowanego do gdyńskiej kadry pedagogicznej, 
2)     przygotowanie i przeprowadzenie kursu dla tutorów młodzieżowych, trwającego co najmniej 20 godz., dla 10 grup po 10-12 osób każda, skierowanego do uczniów gdyńskich szkół,
3)     wdrożenie w przynajmniej 5 gdyńskich szkołach tutoringu młodzieżowego,
4)     objęcie wsparciem merytorycznym nauczycieli tutorów podczas wdrażania programu,      
5)     przeprowadzenie przynajmniej 5 spotkań superwizyjnych (każde ok. 60 min) dla każdej z grup nauczycieli tutorów,
6)     zaplanowanie alternatywnych form realizacji zadania, takich jak spotkania za pośrednictwem rozwiązań teleinformatycznych, które umożliwiają dwustronną komunikację w czasie rzeczywistym, w okresie zwiększonego zagrożenia epidemiologicznego i braku możliwości prowadzenia działań bezpośrednio w szkołach,
7)     zapewnienie wszelkich materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć (w tym sprzętu wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie w przypadku działań w formule zdalnej),
8)     przy formule stacjonarnej realizator jest zobligowany do zapewnienia środków ochrony (np. maseczki, płyny do dezynfekcji itp.),
9)     prowadzący zajęcia muszą posiadać odpowiednie przygotowanie (kwalifikacje, kompetencje),
10) uczestnicy nie ponoszą kosztów związanych z zajęciami,
11) podczas prowadzenia zajęć należy zapewnić warunki sanitarne i higieniczne zgodnie z aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
3. Oczekiwane rezultaty zadania:
1)      przygotowanie i przeprowadzenie kursu tutorskiego dla przynajmniej 60 nauczycieli gdyńskich szkół i placówek;
2)      przygotowanie i przeprowadzenie kursu dla tutorów młodzieżowych dla przynajmniej 100 uczniów gdyńskich szkół. 
3)       przeprowadzenie przynajmniej 5 spotkań superwizyjnych dla każdej z grup nauczycieli tutorów, trwających każde ok. 60 min;
4)      wdrożenie w przynajmniej 5 gdyńskich szkołach tutoringu młodzieżowego.
4. Wskaźniki realizacji zadania:
1)      liczba uczniów objętych zadaniem;
2)      liczba przedstawicieli kadry pedagogicznej objętych zadaniem;
3)      liczba przeprowadzonych spotkań superwizyjnych;
4)      liczba szkół, w których wdrożono tutoring młodzieżowy.
5. Sposób monitorowania wskaźników:
1)      listy obecności;
2)      dzienniki zajęć;
3)      i inne.
6. Premiowane będą projekty uwzględniające:
1)      warsztatową formę przeprowadzonych szkoleń;
2)      opisujące możliwe ryzyka występujące podczas realizacji projektu i zawierające sposoby im zaradzenia;
3)      przynajmniej 5 szkół, w których wdrożono tutoring młodzieżowy;
7. Składane oferty powinny zawierać opis konkretnych przedsięwzięć, których realizacja rozpoczyna się nie wcześniej niż 6 września 2021 roku i trwa do 30 czerwca 2022 r.
 
V. Wysokość środków publicznych przewidzianych na realizację zadania:
Wysokość środków publicznych przewidzianych na realizację zadania objętego niniejszym konkursem wynosi 100 000 zł brutto, z czego 50 000 zł przeznaczono na realizację zadania w 2021 r., 50 000 zł  w 2022 r.
 
VI. Zasady i warunki przyznawania dotacji:
1. Merytorycznie oceniane będą wyłącznie oferty organizacji pozarządowych spełniające łącznie wszystkie wymogi określone w niniejszym ogłoszeniu oraz w obowiązujących przepisach prawa.
2. Oferta musi być złożona według wzoru określonego w rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego  z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018, poz. 2057).
3. O dotację mogą się ubiegać tylko te podmioty, które nie zalegają z rozliczeniem dotacji otrzymanych w ciągu 3 ostatnich lat.
4. Oferta musi zakładać wniesienie wkładu własnego (łącznie finansowy, osobowy lub rzeczowy) o wartości min. 5% wysokości wnioskowanej dotacji.
5. Dodatkowe załączniki wymagane do oferty:
1)      umowa partnerska lub oświadczenie partnera w przypadku wskazania partnera;
2)      aktualny odpis z KRS (wydruk ze strony www.ekrs.ms.gov.pl) , innego rejestru lub ewidencji (tylko elektronicznie),
3)      statut oferenta/oferentów (tylko elektronicznie);
4)      oświadczenie o rozliczeniu  dotacji otrzymanych w ciągu 3 ostatnich lat;
5)      oświadczenie VAT;
6)      oświadczenie o zweryfikowaniu prowadzących zajęcia pod kątem przestępczości na tle seksualnym;
7)      inne dokumenty potwierdzające fakty, zdarzenia lub czynności na które oferent powołuje się w ofercie.
6. Oferta, potwierdzenie złożenia oferty oraz wymagane załączniki muszą zostać podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu oferenta/(ów).
7. Cele i sposoby ich realizacji określone w statucie oferenta/(ów) muszą upoważniać go do realizacji działań określonych w ogłoszeniu oraz w złożonej ofercie.
8. Fotokopie (skan) załączników należy dołączyć do oferty w generatorze wniosków Witkac.pl.
9. Oferta nie może zakładać przeznaczenia środków pochodzących z dotacji na:
1)      przedsięwzięcia, które są dofinansowywane z budżetu Miasta Gdyni lub jego funduszy celowych na podstawie przepisów szczególnych;
2)      pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć;
3)      zakup budynków lub lokali, zakup gruntów;
4)      zakup środków trwałych;
5)      działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego;
6)      udzielanie pomocy finansowej osobom fizycznym lub prawnym;
7)      działalność polityczną i religijną.
 
VII. Zmiany dotyczące realizacji umowy
1. Po podpisaniu umowy istotne zmiany dotyczące realizacji umowy wymagają formy pisemnej:
1)      zmiany w tabeli „plan i harmonogram działań” – informacja pisemna/mailowa od oferenta lub przedłożenie aktualizacji oferty,
2)      dopuszcza się w toku realizacji zadania zwiększenie danej pozycji kosztorysu oferty o 10%, bez konieczności sporządzania aneksu. Powyższe nie dotyczy kosztów obsługi zadania. W przypadku zmiany kosztorysu obejmującej zwiększenie środków w danej pozycji kosztorysu powyżej 10% oraz zwiększenie kosztów obsługi zadania – konieczne jest zawarcie aneksu do umowy.
2. Koszty administracyjne (obsługi zadania) ogółem, nie mogą przekroczyć 15% całości zadania.
 
VIII. Tryb i kryteria wyboru oferty:
1. Wybór oferty jest dokonywany w trybie otwartego konkursu ofert przeprowadzonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
2. Prezydent Gdyni po zasięgnięciu opinii Komisji Oceniającej, w drodze zarządzenia podejmie decyzję o wyborze oferenta lub kilku oferentów, którym zostanie przyznana dotacja.
3. Oferty, które w ocenie merytorycznej otrzymają  poniżej 50% punktów możliwych do uzyskania, nie otrzymają pozytywnej opinii do dofinansowania.
4. Kryteria brane pod uwagę przy wydawaniu opinii oraz przypisane im wartości punktowe:
1) Kryteria oceny ustawowej: 0-60 punktów:
 
Ocena możliwości realizacji zadania publicznego przez oferenta. TAK / NIE
 
Analiza i ocena realizacji zadań publicznych w latach poprzednich (rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczania otrzymanych środków).  0-5 punktów

Ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania. 0-15 punktów

Wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków, a w przypadku wsparcia realizacji zadania – również planowany udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł. 0-10 punktów

Ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacji osób, przy udziale których będzie realizowane zadanie. 0-30 punktów
 
2) Kryteria oceny dodatkowej: 0-40 punktów:
Doświadczenie organizacji w realizacji zadań tutoringu młodzieży.  0-5 punktów

Warsztatowa forma i zakres merytoryczny przeprowadzonych szkoleń.  0-15 punktów

Opis możliwych ryzyk występujących podczas realizacji projektu i zawierające sposoby im zaradzenia. 0-10 punktów

Liczba szkół, w których wdrożono tutoring młodzieżowy (0-10 punktów):
– za 6 do 7 szkół– do 6 punktów,
– za 8 do 9 szkół– do 8 punktów,
– za 10 i więcej – do 10 punktów.

 
5. Rozstrzygnięcie konkursu przewiduje się w terminie do 17 sierpnia 2021 r.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMorskie spacery czekają
Następny artykułUroczyste otwarcie ekspozycji „Państwowy Korpus Bezpieczeństwa – Policja Polskiego Państwa Podziemnego w dokumentach”